09.09.2016 23:14

Memurlar, YouTube Bağımlısı Çıktı!

Hindistan'da yapılan bir araştırmaya göre, memurların YouTube’u çok aktif bir şekilde kullandıkları ortaya çıktı. İşte YouTube bağımlısı memurlar!

YouTube, 7’den 70’e herkesin tercih ettiği sitelerden biri olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde her meslek tipinden insanın kullanmakta olduğu video platformu YouTube’un devlet kadrolarında, çalışanlar arasında da oldukça popüler olduğu ortaya çıktı. Hindistan merkezli araştırmaya göre; memurların yüzde 70’i YouTube’u aktif bir şekilde kullanıyorlar!

YouTube Devlet Kurumlarında da İzleniyor!

youtube-memur-

Hindistan’da devlet çalışanlarının verimliliklerinin ölçüldüğü bir araştırmada çıkan ilginç gerçek, ülkede gündeme bomba gibi düştü. Her 30 kişiden birsinin memur olduğu ülkede, hesaplamalara göre üç memurdan ikisi iş yerinde YouTube sitesinde takılıyor! Devlet kurumlarında yapılan işlerin aksatılmasının sadece ülkemizde olmadığını düşündüren gelişmeden anladığımız kadarıyla Hindistan’da bu konuda oldukça sıkıntı çekiyor. Tek farkları bizde fal bakıp pişti oynayan memurların yerine Hintli memurlar YouTube’da cirit atıyor. Aslında ülkemizdeki çoğu devlet kurumunda YouTube adresinin sistem tarafından engelli olduğunu da unutmamak lazım. YouTube’un her eve ve hatta her ofise girdiğinin tasdikli kanıtı olan araştırma sonuçlarından yola çıkılarak Hindistan’da da aynı YouTube engel sisteminin kullanılacağını düşünüyoruz.