25.06.2016 14:00

Mercedes’den Google Açıklaması!

Mercedes Benz şirket yetkilileri bir takım açıklamalarda bulundu. Google için de açıklama yapan Mercedes Benz yetkilileri, geleceğin teknolojilerine değindi.

Mercedes Benz yöneticilerinin tahminlerine göre otomotiv endüstrisinin gelecek 10 yılda geçmişteki 50 yıldan daha fazla değişeceğini ve bunun farkında olarak şirketi bu değişimden iyi bir şekilde yararlanacak pozisyona konumlandırdıklarını söylüyorlar.

Mercedes Benz’in Yaptığı Açıklamalar!

Mercedes Benz şirketinin Amerika’da ki CEO’ su Dietmar Exler, basın toplantısında yaptığı açıklamada araç kullanımında endüstrideki dönüşüm jenerasyonlar arasında aktarılarak şu an ki milenyum jenerasyonuna ulaştığını, yeni nesilde insanların artan otonom sürüş yeteneklerine baktığını, daha yüksek yakıt ekonomisine ve neredeyse sıfır emisyona sahip araçları tercih ettiğini aktardı.

“Otonom sürüş başlı başına yeni iş fırsatları açacak.” diyen Exler, Mercedes Benz olarak iyi bir konumda oldukları için oldukça gururlu olduklarını söyledi. Ayrıca diğer teknolojik sınırlamalara gelirsek araçlar arasında ki iletişimin olmamasının her yıl binlerce insanın ölmesine sebep olduğunu ve Amerikan Ulusal  Otoyol Trafik Güvenliği İdarisinin verilerine göre dikkatsiz sürüşün 2014 de ABD de 3179 kişinin ölümüne sebep olduğunu söyledi.

Otoyolda ki araçların yarısı otonom sürüşe sahip olsaydı her yıl yaklaşık 9600 hayatı kurtaracaktı diyen Mercedes Benz ürün müdürü Bart Herring , yeni nesilde insanlar iletişimde olan ve daha iyi müşteri memnuniyeti sunan araçlar istiyorlar. Mercedes bu konuda müşterileri anlamak ve müşteri deneyimini iyileştirebilmek  için yapay zeka geliştiriyor.

Uzun vadede “Yoğun geliştirme çalışmaları gereklidir. İlerleme bu süreç sonunda olacaktır. ” diyen Mercedes Benz Kuzey Amerika Ar-Ge CEO’ su Arwed Niestroj ayrıca Google gibi otonom sürüş geliştiren dev rakipleri için  “Google bizi gerçekten korkutmuyor. Biz kendimizi gerçekten güçlü bir pozisyonda görüyoruz. “dedi.