27.06.2016 10:00

Mercedes’ten Yeşil Canavar!

Otomobil dünyasının devi Mercedes yeni tanıttığı parlak yeşil AMG GT R ile büyük beğeni topladı. İşte karşınızda parlak yeşil Mercedes AMG GT R!

Mercedes güncel araç serisinin en hızlısı olan AMG GT R’yi Goodwood Festivali’nde seyircilerin beğenisine sundu. Daha önceden duyurusu yapılmış olan süper hızlı araç, ilk defa Goodwood Festivali’nde gözler önüne serilmiş oldu.

557 beygir gücüne sahip olan Mercedes GT R, 3.6 saniyede 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Maksimum hızı 318 km/s olan yeşil canavar, rengiyle de bir hayli beğeni topladı.

Mercedes firmasının “AMG Yeşil Cehennem” diye adlandırdığı bu parlak yeşil renk, şüphesiz ki aracın dikkatleri üzerine toplamasını sağlıyor.

mercedes-amg gt r

Mercedes AMG GT R Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Birkaç yıl önce ilk tanıtımları yapılan Mercedes AMG GT R’nin ne zaman satışa çıkacağı net olarak bilinmemek ile beraber Avrupa pazarı için 2017 yılında gerçekleşeceği gelen haberler arasında. Ayrıca Mercedes AMG GT R‘nin fiyatı da henüz açıklanmış değil. Fakat kardeş modeli AMG GT S‘nin fiyatının 130.000$ olduğu düşünülürse AMG GT R‘nin bu fiyatının çok üzerinde olacağı bilinen bir gerçek.

Biz Mercedes AMG GT R‘yi parlak rengi ve seçilen isim nedeniyle ünlü çizgi roman karakteri Green Goblin’in aracına benzettik. Sizce de benzemiyor mu ?

green-goblin-mercedes