20.08.2016 13:26

Microsoft, Edge Kullananlara Para Ödeyecek!

Microsoft'un yeni internet tarayıcısı Edge'i kullananlar para kazanacak! Microsoft, Windows 10 ile birlikte sunduğu Edge tarayıcısını kullananlara para ödüyor!

microsoft, edge, para kazanma

Microsoft‘un Windows işletim sistemleri arasındaki tüm kullanıcıların 3’te 1’ine sahip Windows 10 ile sunduğu Edge tarayıcısını kullananlar para kazanacak. Microsoft, bu yenilik ile Edge tarayıcısının kullanım oranlarını arttırmayı amaçlıyor.

Microsoft‘un ABD‘de kullanıma sunduğu bu yeni imkandan faydalanabilmek için ilk önce ABD kaynaklı bir IP adresine sahip olmanız gerekiyor. VPN ve benzeri yöntemler ile bunu elde etmek kolay.

Edge Kullanarak Para Kazanın!

Edge tarayıcısı ile para kazanmak için yapmanız gereken Edge tarayıcınızda varsayılan arama motoru olarak Bing’i kullanmanız. Microsoft sizi Bing kullanımınıza göre Microsoft Store’da kullanabileceğiniz puanlar ile ödüllendirecek. İsterseniz bu puanları Amazon, Starbucks, Skype ve reklamsız Outlook kuponlarıyla takas edebilirsiniz.

Microsoft, ABD’deki Windows 10 kullanıcılarını Edge tarayıcısına yönlendirmek için yaptığı bu hamle varsayılan tarayıcı olarak gelen Edge‘i yeni bir tarayıcı indirmek için kullanılma amacından günlük işlerimizi yaptığımız bir tarayıcı halinde döndürebilecek mi, bekleyip hep beraber göreceğiz.

Microsoft, Edge tarayıcısına gelen bu para kazanma işlevini ABD dışındaki diğer ülkelere ne zaman sunacağını zamanı gelince açıklayacağını belirtiyor. Servis şimdilik ABD ile kısıtlı olarak sunuluyor.