20.02.2016 23:06

Microsoft Edge Nasıl Sıfırlanır?

Microsoft Edge sıfırlama her kullanıcının merak ettiği bir konudur ve Microsoft Edge sıfırlama işlemi çok kolaydır. İşte Microsoft Edge sıfırlama yöntemi!

microsoft edge sıfırlama

Bildiğiniz gibi Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10 ile birlikte yeni bir internet tarayıcısı duyurdu. İlk başta Project Spartan olarak duyurulan yeni tarayıcı projesinin kesin ismi daha sonradan Microsoft Edge olarak netleşti. Yeni tarayıcısını Windows 10‘un varsayılan internet tarayıcısı yapan Microsoft, eski internet tarayıcısı Internet Explorer‘ı tamamen piyasadan silmedi ve Windows 10’da eski tarayıcısına da yer verdi.

Windows 10‘un çıkış yapması ile birlikte kısa sürede geniş kitlelere ulaşan Microsoft Edge tarayıcısı Internet Explorer tarayıcısından çok farklı bir arayüze sahip. Bu nedenle bazı kullanıcılar Internet Explorer‘dan alıştığı ayarları Microsoft Edge aradığı yerde bulamayabiliyor. Bu özelliklerden biri de tarayıcıyı sıfırlama özelliği.

Microsoft Edge tarayıcısı bize doğrudan “Tarayıcıyı Sıfırla” şeklinde bir seçenek sunmuyor. Fakat tarayıcınızı ilk günkü haline getirmenizi sağlayan detaylı sıfırlama seçenekleri sunuyor.

Microsoft Edge Sıfırlama

Microsoft Edge sıfırlama işlemi uygulaması oldukça kolay bir işlemdir. İşte Microsoft Edge tarayıcınızı sıfırlamak için yapmanız gerekenler:

  1. Microsoft Edge tarayıcınızı başlatın.
  2. Tarayıcınızın sağ üst tarafında bulunan 3 nokta ikonuna tıklayın.
  3. Açılan listeden alt tarafta yer alan Ayarlar seçeneğine tıklayın.
  4. Gözatma verilerini temizle” başlığı altındaki “Temizlenecek öğeleri seç” butonuna tıklayın.
  5. Ardından Daha fazla göster yazısına tıklayın ve tüm seçenekleri işaretleyin.
  6. Son olarak Temizle butonuna basın ve Microsoft Edge sıfırlama işlemi tamamlansın.

Kategoriler: Rehber