17.06.2016 18:56

Microsoft’un LinkedIn’den Sonraki Hamlesi: Wand Labs

Microsoft teknoloji ve yazılım yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. LinkedIn’in alımından sonra Wand Labs’da Microsoft’a geçiyor. İşte detaylar!

Teknoloji tarihinin en önemli yazılımlarını ve teknolojilerini bir araya getiren, küresel anlamda marka değerini yükseklere taşımış Microsoft, geçtiğimiz günlerde rekor bir ücret ile LinkedIn’i aldıktan sonra yeni bir yatırıma daha hazırlanıyor. Yeni yatırımın adı Wand Labs.

Microsoft’un Yeni Hedefi: Wand Labs!

Microsoft dünyanın en profesyonel sosyal medyası olan ve geçtiğimiz günlerde bünyesine kattığı LinkedIn hakkında olumlu geri dönüşler ve eleştiriler almış olsa gerek ki, yeni yatırımı Wand Labs için de hız kesmeden hemen kolları sıvadı. Microsoft yazılım ekibinin üyelerinden David Ku Wand Labs’ın alınmasında bot stratejilerinin geliştirmesini hedeflediklerini belirterek, Wand Labs’ın Nest, Yelp ve Spotify gibi çeşitli cihaz, uygulamalar ve birçok platformda da dialog kurabildiğinin altını çiziyor.

Teknolojinin kalbinin attığı Silikon Vadisi’ndeki teknoloji yazarları ise Microsoft’un bu yatırımlarının küresel anlamda daralan yazılım sektörü için mantıklı bir hamle olduğunu ve marka değerini daha da artacağını belirttiler. Bakalım Microsoft, Wand Labs‘ı da bünyesine katacak mı?