06.05.2017 21:52

Microsoft Samsung’a Özel Cortana Uygulaması Yaptı!

Yazılım devi Microsoft ile Güney Koreli teknoloji devi Samsung arasında bulunan iş birliği artarak devam ediyor. Microsoft bu sefer Samsung model akıllı telefonlar için özel bir Cortana uygulaması yaptı.

Yazılım devi Microsoft son zamanlarda akıllı telefon alanında başarılı olamasa da Samsung ile birlikte iş birliğine girmesiyle birlikte önemli işler başarmaya başlamıştı.

Microsoft 2015 yılından itibaren Android işletim sistemi için kendi asistanı olan Cortana‘yı getirmişti. Kullanıcıların pek çok şeyi sesli komutlarla yerine getirdiği Cortana bu sefer özel olarak Samsung cihazlarına geldi.

Microsoft’un bu yeni uygulaması Google Play Store‘da “Cortana for Samsung (Unreleased)” adıyla sunulmuş durumda. Ancak Samsung cihazlarına sunulmuş olsa da tüm Android kullanıcıları Microsoft’un bu özel Cortana uygulamasını indirebiliyor. Ancak kullanıcılar “Cortana for Samsung (Unreleased)” uygulamasını indirmeye başlayınca “Bu uygulama henüz yayınlanmamıştır, kararsız çalışabilir” uyarısını alıyor.

Samsung Bixby Asistanına Alternatif Olabilir!

Microsoft’un Samsung için sunduğu Cortana uygulamasının açıklamalar kısmına bakıldığında Microsoft’un Android işletim sistemi için sunduğu Cortana uygulamasıyla aynı olduğu görülüyor. Ancak Microsoft’un bu özel Cortana uygulaması Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri için kullanılan özel tuşla aktifleşebilen özellikte olabilir. Böylece Samsung kendi sesli asistanı olan Bixby için yeni bir alternatife izin vermiş olabilir.

Kategoriler: Mobil Samsung