03.05.2017 04:31

Microsoft Windows Phone’un Fişini Çekti!

Yazılım devi Microsoft'un bir türlü başarılı olamadığı akıllı telefon alanında kendi yazılımı olan Windows Phone'un fişini çekiyor. İşte tüm detaylar.

Teknoloji devi Microsoft’un mobil işletim sistemi olan Windows Phone için yolun sonu geldi.

Microsoft tarafından geliştirilen Windows Phone işletim sistemi ne yazık ki Android ve iOS işletim sistemiyle birlikte yarışacak hale gelmedi. Bu anlamda sürekli olarak yeni şeyler deneyen Microsoft ne yazık ki Windows Phone’un fişini çekmeye hazırlanıyor.

Kullanıcıların uzun bir süre önce ümitlerini kestiği Windows Phone işletim sisteminden görünüşe göre Microsoft’ta ümidini kesmiş.

Microsoft’un Gelecek Planları Raporunda Sızdı!

Ortaya çıkan SEC belgesinde göre Microsoft Windows Phone işletim sisteminin fişini çekti. Microsoft’un gelecekte yatırım yapacağı şeyleri listeleyen belgelerde Windows Phone’un artık yatırım almayacak servisler arasında yer alıyor. Pek çok kişi Microsoft’un artık yoluna Windows Phone yerine Windows 10 Mobile ile yoluna devam ettiğini söyleyebilir ancak gelecek planlarında Windows 10 Mobile işletim sistemine de yer yok.

microsoft-windows-phoneun-fisini-cekti

Konuyla ilgili olarak Microsoft cephesinde henüz bir açıklama gelmezken konunun ilerleyen günlerde netleşmesi bekleniyor.

Kategoriler: Mobil