20.07.2016 21:18

Microsoft, YouTube’a Rakip Oluyor!

Video platformlarının en iyisi YouTube’a rakip geliyor. Microsoft tanıttığı yeni platformu ile YouTube’un rakibi olabilecek mi? İşte YouTube’un yeni rakibi!

Microsoft, bu defa büyük bir proje ile karşımızda. Video yükleme ve izleme platformlarının şüphesiz ki en iyisi olan YouTube yayınlara verdiği para kazanma fırsatıyla bir dünya firması haline dönüşmüştü.

Bu olaydan sonra Google tarafından satın alınan YouTube, değerine gün geçtikçe değer katmaya devam ediyor.

İşte YouTube’un lideri olduğu, kocaman bir pasta olan video platformu pazarından pay almak isteyen firmalardan birisi de geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni video platformu İle Microsoft olmuş oldu.

Karşınızda Microsoft’un YouTube’u!

microsoft-youtube-rakip-oluyor (2)

Microsoft’un “any device, anytime” mottosu ile tanıttığı video platformu, slogandan da anlaşılabileceği gibi akıllı telefon,tablet  gibi tüm platformlarla uyumlu bir şekilde gelecek.

Şimdilik Kariyer sahipleri ile ilgili içerikleri ile öne çıkmaya çalışan Microsoft Stream’ın ilerleyen zamanlarda yavaş yavaş tüm kullanıcılara hitap eden bir video platformuna dönüşeceği düşünülüyor.

Microsoft yetkililerin diğer bir açıklamasına göre; YouTube’un rakibi olacağını düşündüğümüz Stream uygulaması, Office 365 video uygulaması ile birleştirilecek.

Sizce Microsoft, YouTube’un rakibi olabilecek mi?