13.06.2016 21:00

Milliler Twitter’da İlk Sıralarda!

Dün Hırvatistan karşısında yenilgiye uğrayan A Milli Futbol Takımımız, Twitter'da çok konuşulanlar arasında ilk sıralara yerleşti. İşte detaylar!

Avrupa kupasında mücadele eden Türkiye ilk maçında Hırvatistana karşı 1-0 mağlup oldu. Ancak milli takım Twitter üzerinde 1.4 milyon tweet ile en çok konuşulan oyun arasına girdi.

Twitter‘ın vermiş olduğu bilgilere göre Fransa’da başlayan Avrupa Kupası Twitter‘da büyük yoğunluğa sahip oldu.Genel olarak baktığımızda ise #EURO2016 başladığı tarihten bu güne kadar toplam 12.5 milyon tweet atıldığı belirtiliyor.Oynanan maçlara baktığımızda ise Türkiye- Hırvatistan maçı 1.4 milyon tweet ile 2.sırada yer alıyor.

Diğer verilere göre avrupa kupasında hakkında en çok tweet atılan maç ise 2.3 milyon ile Fransa-Romanya müsabakası oldu.3.sırayı ise 1.4 milyon tweet ile İngiltere-Rusya maçı aldı.

Tweetlerde Payet Çok Konuşuldu!

Fransız futbolcu Dimitri Payet sezon boyunca sergilediği iyi performansıyla taraftar turnuvasının başladığı hafta sonu Twitter‘da en çok konuşulan isim oldu.

Avrupa kupasında Twitter‘da en çok konuşulan 3 an ise söyle:

1)Dimitri Payet, son dakika golü atarak Fransa’ya galibiyet getirdi.-Dakikada 89 bin Tweet

2)Olivier Giroud Fransa’ya Romanya karşısında üstünlük.
sağlayarak #EURO2016’nın ilk gölünü atan Oliver Giroud Fransa’ya Romanya karşısında üstünlük getirdi.-Dakikada 45 bin Tweet

3)Rusya’ya karşı Eric Dier’in muazzam frikiği ingiltere’ye üstünlük sağladı.-Dakikada 42 bin Tweet

Avrupa kupasında en çok konuşulan 3 maç:

1)Fransa – Romanya – 2.3 milyon Tweet

2)Türkiye – Hırvatistan – 1.4 milyon Tweet

3)İngiltere – Rusya – 1.4 milyon Tweet