12.06.2017 17:30

Minecraft Tüm Yenilikler ve İlk Video

Minecraft için 4K grafik paketi duyuruldu. Çok daha başarılı bir grafik yapısı sunacak olan Minecraft, nasıl bir yenilikle beraber geliyor? İşte tüm detaylar.

Dünyanın en ilginç oyunlarından biri olarak değerlendirilen Minecraft, yayınlanmasının üzerinden epey uzun bir zaman geçmesine karşın hala en popüler oyunlar arasında yer alıyor. Son olarak Microsoft tarafından satın alındıktan sonra geliştirilmeye de devam edilen oyunda, açık dünya yapısı, alışılagelmişin dışında grafikler ve sınırsız oynanış Minecraft serisine de ilginin canlı kalmasını sağlıyor. Microsoft bu ilgiye karşılık olarak ise E3 2017 fuarında oyunu müthiş yenilikler ekledi. Peki E3 2017 fuarında Minecraft serisine ne gibi yenilikler eklendi?

Minecraft Değişiyor

Microsoft tarafından yapılan tanıtımla beraber Minecraft oyunu için yeni bir ek paket duyuruldu. Super Duper adıyla duyurulan yeni pakette teknoloji devinin grafik sisteminde değişikliğe gideceği öğrenildi. Minecraft oyununa ilk olarak 4K desteği getirecek olan Super Duper paketinin oyuna 4K grafik eklemiş olacak.

Tabi görüntü iyileştirilmiş olsa da piksel piksel görüntü yapısı bozulmuş değil. Minecraft yapısını da değiştirmeyecek olan Super Duper paketinde ek olarak çapraz platform desteği sunuluyor. Bu sayede Minecraft çoklu oyuncu desteğinde kullanıcılar farklı platformlardan oyunu oynayabilecek. Bilgisayardan ya da konsoldan giriş yapan kullanıcılar aynı anda Minecraft oyununu oynayabilecek.