18.07.2017 21:44

MIUI 9 Resmi Çıkış Tarihi Açıklandı

MIUI 9 arayüzü için resmi tanıtım tarihi açıklandı. Peki, MIUI 9 arayüzü ne zaman tanıtılıyor? Özellikleri hakkında bilgi var mı? İşte MIUI 9 tanıtım tarihi.

Akıllı telefon modelleriyle öne çıkmaya başlayan Xiaomi, ardı ardına başarılı modelleri piyasaya sürmeye başladı. Yeni seri akıllı telefonlarında başarı elde etmesinin ardından yazılım kısmında da başarılı sonuçlar sunmaya başlayan teknoloji devinin son olarak arayüz yazılımında değişikliklere gideceği ortaya çıkmıştı. MIUI 8.2 versiyonunu kullanarak kullanıcılara özel bir arayüz sistemi sunan markanın bir sonraki arayüz yazılımı olan MIUI 9 serisiyse merakla beklenmeye başlamıştı.

Kullanıcı anketlerine göre hazırlanan yeni arayüz için bazı özelliklerin netlik kazandığını da görmüştük. İlk olarak resim içinde resim modu, PIP desteği sunacağı bilinen MIUI 9 arayüzünün, bölünmüş ekran teknolojisine de doğrudan geçiş yapması bekleniyor. Tüm bu yenilikleriyle beraber gelecek olan yeni arayüzün sonunda ne zaman tanıtılacağı da resmi olarak açıklandı.

MIUI 9

MIUI 9 Ne Zaman Tanıtılacak?

Xiaomi tarafından yapılan açıklamayla MIUI 9 arayüzünün önümüzdeki hafta 26 Temmuz tarihinde tanıtılacağı açıklandı. Özel bir reklam afişiyle beraber açıklanan tanıtım tarihinin sonrasında bir açıklama daha yapıldı. Xiaomi tarafından yapılan bir başka açıklamaysa Android Nougat güncellemesi oldu. MIUI 9 sonrasında Android Nougat güncellemesini almayan cihazlarında güncellemelerinin yayınlanacağı açıklandı. Şimdi yeni arayüz sistemi merakla beklenmekte.