24.04.2018 20:45

Monitör

Monitör modelleri, bilgisayar alan ya da var olan monitörü değiştirmek isteyenler için birbirinden farklı tasarımlarla İncehesap üzerinden bulunabilir.

Monitör Markaları

En popüler monitör markalarını İncehesap üzerinden bulabilirsiniz. Acer, Aoc,Asus, Benq,Cbox,Dell, Gamepower, Hp ,Lenovo, Lg, MSI, Phillips, Samsung, Viewsonic gibi markaları görebileceğiniz online sitemizde her beklentiye yanıt veren ürün türleri görülebilir.  Bu markaların her birinde farklı alt modeller vardır ve bunların deekran özellikleri, boyutu, yenileme hızı gibi özellikler açısından çeşitlendiği görülebilir.  Ekran özelliği açısından temel bir sınıflandırma yapılırsa monitör türlerinde  LED, IPS, dokunmatik, gaming, PLS,curved, LCD,WLED ürünler görülebilir.  Ekran boyutu açısından 15inçtenbaşlayarak 49 inç özelliğe kadar monitör bulunabilir.  Yenileme hızı açısından da 60-250Hz özellikler arasında çeşitler görülebilmektedir.

Monitör Seçimi

Monitör seçimi yaparken birçok kişi farklı beklentiiçerisinde olabileceği için önce tam istenen özellikler belirlenmelidir. Bu noktada nerede bu monitörün kullanılacağı önem kazanır.  Eğer ev tipi büyük ekrana çok ihtiyaç olmayan bir alanda seçim olacaksa bu durumda ortalama özellikleri olan monitör size istediklerinizi verecektir.  Eğer iş yeri, oyun gibi talepleriniz varsa bu durumda oyun kasası ve buna uygun monitör bakabilirsiniz. Seçimlerinizde genel olarak dikkat edilmesi gereken bir özellik ekran çözünürlüğüdür.  Bir ekranda çözünürlük ne kadar yüksekse bu durumda görüntü iyileşmesi de bu kadar artar. Ayrıntıları daha net görmek açısından kritik bir konudur. 1280-1024 pixelle başlayan ekran çözünürlüğü 3870-2160 pixele kadar çıkabilmektedir.   Ayrıca tam şeffaf görüntü için çerçevesizekran talep de edebilirsiniz. Bunların dışında önemli bir diğer konu bağantı tiplerine dikkat etmek gerektiğidir. HDMI, display Port, vga,d-sub,dvı, usbgibi birçok bağantı türünü bulmak mümkündür.Monitör almadan önce kendi taleplerinize göre ekranın sol tarafından seçim yapabilirsiniz . buradan eleme ve özelleştirme yoluyla sonuç almak daha kolaylaşır.

Monitör Satın Almak

Monitör satın almak istediğinizde İncehesap online satış platformu size ideal bir zemin yaratacaktır. Buradan önce angi ürünü satın alacağınıza karar verdikten sonra ödeme aşamasına geçebilirsiniz. Ancak bunun da öncesinde  https://www.incehesap.com/monitor-fiyatlari/ adresinden kampanyalı fiyatları incelemeniz önerilir. Bu şekilde daha avantajlı alışveriş yapabilirsiniz.

Kategoriler: Diğer
Etiketler: