14.07.2016 19:43

Mr.Robot’ta Gizlenmiş Bir QR Kod Bulundu!

Günümüzün en popüler dizilerinden olan Mr.Robot dizisi, 2.sezonun 2.kısmına ilginç bir detay gizlemiş. İşte Mr.Robot ekibinin gizlemiş olduğu ayrıntı!

Bilişim hayranlarının severek takip ettiği hacker dizisi Mr.Robot, 2.sezonuna resmi olarak dün başladı.

Aslında diziyi bilenler, Mr.Robot’un sadece hacker dizisinden ibaret olmadığını çok iyi biliyorlar.

Mr.Robot, hacker dizisinden daha çok gizem ve merak duygularının hat safhada yaşandığı bir dizi. İşte bu özelliğinden dolayı olacak ki Mr.Robot’un yapımcıları 2.sezonun ilk bölümünde bizlere güzel bir sürpriz hazırlamışlar.

İşte Mr.Robot’ta Gizlenmiş Olan QR kod

Geçtiğimiz günlerde 2.sezonunun ilk bölümünün ilk kısmı İnternete sızan Mr.Robot dizisinin, bahsi geçen bölümün ikinci kısmı da dün yayınlandı.

Bu bölümde geçen bir sahnede Elliot, günlük tuttuğu defterine bir şeyler karalarken ekranlara yansıyan QR koda benzeyen bir görüntü dikkatimizi çekti. Elle karalayarak oluşturulmuş olan bir QR kod olduğu açıkça belli olan görsel, belli ki özellikle hazırlanıp oraya koyulmuş.

mr.robot-qr-kod

Bir Twitter kullanıcısı, merak edip Mr.Robot dizisinin ilk bölümündeki bu QR kodu taratma programları ile taratmış ve karşısına www.conficturaindustries.com adresinde bir site çıkmış. İnternet aleminin ilk efektlerinin kullanılarak oluşturulduğu bu site ilk bakışta şaşırtırken bu garip olay burada da bitmiyor.

İşin diğer bir ilginç noktası ise; eski tarz tekniklerle hazırlanan bu web sayfasının adresi, Elliot’un defterinin kapağındaki marka ile aynı olması.

Peki Elliot’un karaladığı kareler birleşerek neden bu siteye çıkan bir QR koda dönüşüyor? Neden defterin üzerinde yazan marka ile aynı isimde bir siteye yönlendiriliyoruz? Mr.Robot dizisi bizimle oyun mu oynuyor?

Bu sorulara cevap verebilen birisi olursa bizi de aydınlabilirse seviniriz 😀

Mr.Robot dizisindeki QR kodu taratmak isteyenler, aşağıdaki görseli kullanabilirler!

mr.robot-qr-kod