02.05.2016 00:07

Nexus 6P Ne Zaman Çıkacak, Özellikleri Neler? Fiyatı Ne Kadar?

Google ve Huawie’nin ortak olarak üreteceği Nexus 6P ne zaman çıkacak? Nexus 6P özellikleri neler? Nexus 6P’nin fiyatı ne? Nexus 6P hakkında işte tüm bilgiler.

Google’nun yıllar önce kendi şirket bünyesinde ortaya çıkardığı proje ile düşük bütçeli kullanıcılar için Android telefonları deneyimle fikri çerçevesinde gelişen Nexus projesi, Nexus 6P serisi ile tekrar geliyor. Telefon üretiminde yola Samsung ile çıkan Google LG ve Motorola ile çalıştıktan sonra şimdi üretime Huawie ile geçiyor.

 

Nexus 6P Ne Zaman Çıkacak? Özellikleri Neler? Fiyatı Ne Kadar?

Nexus 6P Snapdragon 820 ile gelirken daha önceki nesilde bulunan 3GB Sistem Belleğinin yerini Nexus 6P’de 4GB RAM alacak bu bağlamda Google’da üzerine düşeni yapacak ve Google Yazılım Mühendisleri Nexus 6P’ye Yeni Nesil Android N işletim sistemini entegre edecek. 5.7 İnçlik QHD Ekrana sahip olacak Nexus 6P’nin arka kamerası 12.3 Megapiksel olarak tasarlanırken ön kamerası ise 8 Megapiksel olacak. 4K Video Kaydı yapabilecek Nexus 6P bünyesinde parmak izi okuyucuda barındıracak. Önümüzdeki günlerde Türkiye’de satışa çıkarılacak olan Nexus 6P’nin tahmini Türkiye satış fiyatı ise 1.200 TL bazında olacak.

Her ne kadar Nexus 6P’yi HTC firmasının üreteceği yönünde söylentiler çıkmış olsa da, Nexus 6P’yi Huawie firması üretecek.

 

 

 

Kategoriler: İnceleme