02.08.2016 07:01

Nexus, Yeni Launcher İle Geliyor!

Nexus’ların Android Nougatlı geleceğini öğrenmemizden sonra bu defa da kullandığımız Launcher yerine farklı bir Launcher ile geleceği haberi elimize ulaştı!

Android Nougat’ın birçok yenilikle geleceğini duyurmamızdan sonra sızıntıların en büyük kaynağı Android Police’nin yeni açıklamasına göre; yeni Nexus’lar bambaşka bir menü ve launcher tasarımı ile gelecek. Android Police ayrıca yeni launcher için bir de görsel yayınladı. Anlaşılan o ki Android Nougat ile bizleri çok farklı bir Android sürümü bekliyor!

İşte Nexus ile Gelecek Olan Yeni Launcher!

nexus-yeni-launcher-geliyor

Android Police’nin yayınladığı bilgiye göre; yeni launcher butonundaki minik karelerden oluşan tasarım tamamen değişecek. Nexus’la göreceğimiz yeni launcher ile bu bahsettiğimiz buton tamamen ortadan kalkacağa benziyor. Tahminlerimize göre, artık üstte bulunan bir tür Google sürgüsü ile ana menüye ulaşacağız. HTC’nin üreteceği Nexus’larda ortaya çıkacak olan bu launcher ile android tasarımı büyük bir değişime uğramış olacak. Ayrıca kamera özelliğine eklenen manuel ayarlarda merakla bekleniyor.

Android Nougat ile gelecek olan manuel kamera haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Sizce Nexus’la gelecek olan yeni launcher tasarımı nasıl olmuş? Şu an kullandığınız launcher mi yoksa yeni tasarım mı diye seçim yapmanız istense hangisini seçerdiniz?