17.06.2017 16:04

Nokia 3 Modeli Satışa Çıkarıldı

Nokia 3 akıllı telefonları uzun bir bekleyişin sonunda satışa çıkarıldı. Nokia 3 serisinin ilk satışa çıkarıldığı yer neresi? Nokia 3 fiyatı ne kadar?

HMD Global ile akıllı telefon dünyasına geri dönüş yapan Nokia, şimdilerde yeni serilerini piyasaya çıkarmak için hazırlıklar yapıyor. Markanın son olarak üç yeni akıllı telefon modelini satışa çıkardığını biliyoruz. Nokia 6, Nokia 5, ve Nokia 3 modelleri olarak satışa sunulan 3 yeni akıllı telefon modeliyle beraber pazara geri dönüş yapan Nokia, şimdilerde yeni modellerini bir bir satışa çıkarıyor.

Son olarak satışa çıkan model Nokia 6’dan hemen sonra Nokia 3 modeli oldu. Özellikleri ve tabi ki Nokia adıyla epey ilgi toplayan yeni seri Nokia 3, ilk olarak Hindistan genelinde satışa çıkarıldı.

Nokia 3 Nasıl Özelliklere Sahip?

Hindistan genelinde satışa çıkarılan Nokia 3 modelinin fiyatı ise 147 dolar açıklandı. Daha önce haberlerimizde de yer verdiğimiz gibi Vodafone Türkiye ile HMD Global anlaşmasıyla, ülkemizde de satışa çıkabileceği konuşulan Nokia 3 modelinin özelliklerini hatırlayalım.

Nokia 3

Çok üst seviye bir telefon olmayan Nokia 3 içerisinde MediaTek MT6737 işlemcileri bulunuyor. 1.4 GHz hızla çalışan Nokia 3, kullanıcılara 2 GB RAM bellek ve 16 GB depolama alanı sunuyor. Ekran kısmında ise Nokia modelinde IPS LCD ekran kullanımı yapıldığını görmekteyiz. 5 inç ekran boyutu ve 720p ekran çözünürlüğü ile standartları yakalayan telefon, 8 MP değerinde kameralara sahip. Android Nougat işletim sistemiyle beraber sunulan telefonların Hindistan’da satışa başlamasından sonra ülkemizde de satılıp satılmayacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.