Nokia 7 Tanıtıldı! Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Nokia 7 Fiyatları

Nokia 7 akıllı telefonlarının tanıtımı gerçekleştirildi. Nokia 7 akıllı telefonlarının özellikleri neler? Nokia 7 modelinde yer alan tüm detaylar!

HMD Global, kısa süre önce yeni Nokia akıllı telefonları üzerinde çalışmalar yapmaya devam ettiğini açıklamıştı. 3 yeni modelin geleceğini açıklayan yetkililer, her sınıf için bir telefon hazırladıklarını belirtmişti. Herkes yeni amiral gemisi modeli olan Nokia 9 telefonlarının tanıtılmasını beklerken, markanın bu noktada ilk adımı Nokia 7 akıllı telefonları oldu. Merakla beklenen Nokia 7 tanıtımı yapıldı. Özelliklere bakalım.

Nokia 7 Özellikleri ve Detaylar

Kıvrımlı bir cam kullanımı yapan akıllı telefon, 7000 serisi güçlendirilmiş alüminyum kullanıyor. Yani kasa artık daha sağlam. Çerçeve dışında arka yüzeyin ise cam olarak tasarlandığını görmekteyiz. Cam tasarım kullanılmasının artıları da yok değil. Telefonların tasarımlarının IP54 sertifikası ile zenginleştirildiği de açıklandı. En azından telefon su sıçramalarına karşı korumalı.

Nokia 7 Teknik Özellikleri

Bu özellikleriyle beraber Nokia 7 4 GB RAM bellekli model fiyatı 377 dolar olarak açıklandı. Nokia 7 6 GB RAM bellek modeli ise 407 dolar olarak satışa çıkacak. İlk satışlar ise 24 Ekim tarihinde başlayacak.