14.12.2016 12:00

Nokia’nın Yeni Telefonlarının Fiyatları Netleşiyor!

Nokia'nın 2017'de çıkaracağı Android işletim sistemli yeni akıllı telefonlarının fiyatları belli olmaya başladı. İşte Nokia'nın yeni telefonlarının fiyatları!

Akıllı telefonlardan önceki dönemde oldukça popüler olan Finlandiya menşeili telefon üreticisi Nokia firması, yeniden telefon üreteceğini duyurmuştu. Peki Nokia’nın üreteceği yeni Android tabanlı telefonların fiyatı dolar bazında ne kadar olacak?

Nokia’nın Android Telefonlarının Fiyatları ve Özellikleri

En son Microsoft satın aldıktan sonra üretimine geçici süreliğine ara veren Nokia, telefon üretimine yeniden başladı. Nokia’nın 2 senelik aradan sonra eski şanına kavuşup kavuşmayacağını zaman içinde göreceğiz fakat firmanın piyasaya sızan Android telefonlarının satış fiyatlarını ve telefonların özelliklerini öğrenmemiz artık mümkün.

Kısa süre öncesine kadar, Nokia’nın yeni akıllı telefon üretimi hakkında net bilgilere sahip değildik. Fakat şirketten gelen duyumlar neticesinde bunlar giderek netlik kazanmaya başladı. 2017 yılında Android işletim sistemi tabanlı telefon satışına başlayacak olan Nokia, iki farklı telefon modelini satışa çıkartacak.

Nokia’nın Android telefonlarının özellikleri noktasında ortak olarak Qualcomm 430 işlemci, 5.5 inç Full HD ekran olacak. İlk model serisinde 2 GB RAM, ikincisinde ise 3 GB RAM bulunacak. İlk modelin 150 dolar civarında ve ikinci modelin de 200 dolar dolaylarında olacağı şimdiye kadar gelen duyumlar arasında.