07.12.2016 23:38

O Operatör Şirketi 5G’yi Müşterilerinin Kullanımına Açtı

Türkiye henüz 4G internet hizmeti ile yeni yeni tanışıyor olsa da, o operatör 5G interneti müşterilerinin kullanımına açtı. İşte 5G internetin özellikleri.

Türkiye’de ki mobil internet kullanıcıları henüz 4G hızında ki internet ile yeni yeni tanışıyor olsa da, küresel anlamda operatör dikeyinin önemli bir firması olarak gösterilen AT&T, dünyanın geldiği noktada geliştirilme aşaması devam eden, en gelişmiş mobil ağ teknolojisi olarak tanımlanan 5G hızında ki internet teknolojisini konsorsiyum kurduğu bir firmaya özel olarak deneme sürümünü deneyimleme imkanı verdi.

5g-internet-2

İLK DEFA GERÇEK BİR MÜŞTERİ 5G HIZINDA Kİ İNTERNETİ DENEYİMLEMİŞ OLDU

İlk defa gerçek bir müşterinin 5G hızında ki interneti deneyimlemiş olduğuna dikkat çeken AT&T yöneticileri, bu müşteri hakkında dönen iddialara da ilk defa cevap vererek, İntel ile bir çalışma yürüttüklerinin altını çizdi. Yeni protokollerin imzalandığını ve ilerleyen süreçlerde, 5G hızında ki internetin bireysel kullanıcılarında kullanımına açılacağını belirten AT&T yetkilileri, “Özellikle Temmuz ayında bireysel müşterilerimize bir sürpriz hazırlamayı planlıyoruz. 4G internetten yaklaşık olarak 3 kat daha hızlı 5G interneti tüm dünya ile buluşturmaya ve iletişim çağında yeni bir devrin daha yaşanmasına neden olmak istiyoruz. AT&T olarak çalışmalarımızı hassasiyet ile yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kategoriler: Teknoloji Haberleri