21.01.2017 08:36

Obama’nın vatandaş olarak ilk icraatı: Obama.org

Obama'nın başkanlığı devretmesinden hemen sonra yaptığı ilk iş olan Obama.org sitesi yayın hayatına başladı! işte Obama'nn yeni girişimi hakkında tüm detaylar!

Obama bildiğiniz üzere artık normal bir Amerikan vatandaşı. Fakat bu durum başkanlıktan istifa ettikten sonra emekli hayatı yaşayacak anlamına gelmiyor. Herkes Obama‘nın başkanlıktan ayrıldıktan sonra ne yapacağını merak ederken; Trump’un başkanlığı devralmasından kısa bir süre sonra Obama.org isimli site yayın hayatına başladı. İşte Obama‘nın başkanlıktan sonra giriştiği ilk iş!

Obama’nın ilk özel sitesi Obama.org açıldı

Obama ve Obama’nın ekibi olarak bilinen bir ekip Obama Vakfı adındaki Obama.org adlı siteyi yayına aldı. Dünyanın her şehrinden her yere ait projelerin olacağının duyrulduğu sitenin merkezi Chicago olarak belirlenmiş. Siteye girdiğimizde ziyaretçileri karşılayan bir sunum videosundan sonra bağış sitesine yönlendiriliyoruz. Böylelikle bir Amerikan eski başkanlığı klasiği olan kitap yazma etkinliğinden farklı bir girişimde bulunan Obama, Amerika’nın ilk siyahi başkanı olma özelliği gibi bir ilke daha imza atmış oldu. Bakalım eski başkan Obama bu girişimi ile ses getirip başarılı olabilecek mi?