08.07.2016 19:11

Ölen Köpeği Klonluyorlar!

Bilim adamları 100 bin dolara ölen köpeği klonlayarak yavru şeklinde tekrar dünyaya getirebiliyor. 2006 yılından beri 800'e yakın köpek klonlandı.

Teknoloji ve bilimin gelişmesi ile yapılan çalışmaları neredeyse ağzımız açık takip ediyoruz. Bilim adamları ölümsüzlük üzerinde çalışmalarına devam ederken klonlama sisteminde neredeyse sona yaklaştılar. Artık ölen köpekleri bilim adamları klonlayabiliyor. Yani bir nevi ölümsüzlük bulundu.

Ölen Köpeğiniz Geri Gelecek

Peki bu klonlama ile neleri hayatımızda yaşayacağız. Eğer ölen köpeğinizi diriltmek istiyorsanız öncelikle 100 bin doları gözden çıkartmanız gerekmektedir. Bu kadar paranızı harcayabilirseniz ölen köpeğinizi bilim adamları klonlayarak tekrar hayata getirebilir peki adımlar nasıl gerçekleşiyor. Öncelikle bilim adamları ölen köpeğinizden dna örnekleri alıyor ve bunları bir yumurta haline getiriyor. Daha sonra bu yumurta taşıyıcı bir annenin rahmine yerleştiriliyor. Bu adımlardan sonra iki ay civarında yavru bir köpek dünyaya getiriliyor. Bu yavru köpek sizin ölen köpeğinizin aynı dnasını ve genetik özelliklerini taşıyor. Kısacası ölen köpeğiniz hem dünyaya tekrar geliyor hemde yavru olarak tekrar büyütme fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Bilim adamları 2006 yılından beri köpekleri klonlamaya devam ediyor. Şuana kadar 800‘e yakın klonlanmış durumda. Üstelik sadece zenginler köpeklerini klonlamıyor normal bütçeli ama köpeklerine çok düşkün olan ailelerde köpeklerini klonlattırıyor.