13.12.2016 23:23

OnePlus 5 Modeli Yolda!

OnePlus yeni modeli OnePlus 5'i hazırlıyor olabilir. Peki OnePlus 5'in özellikleri neler olabilir? OnePlus 4 neden çıkmayacak? İşte yeni modelin detayları!

Son yıllarda oldukça fazla dikkatleri üzerine çekmiş olan akıllı telefon üreticisi OnePlus’ın, OnePlus 5 modeli ile gelme ihtimali var. Android tabanlı işletim sistemi kategorisinde olan ve düşük fiyatlı modelleri ile ilgi toplayan OnePlus, yeni telefon modeli ile teknoloji gündemini yine meşgul edeceğe benziyor.

OnePlus 3 ve OnePlus 3T telefon modellerinden sonra, OnePlus 4’ü çıkarmadan doğrudan OnePlus’ın 5. modeline atlayacak olan telefon firmasının, bu yeni modelini seramik kasadan üretmesi bekleniyor. OnePlus 5’te, Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ile birlikte 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanının olacağı da söylentiler arasında. OnePlus’un amiral gemisi modeli olacak OnePlus 5, büyük olasılıkla 2560 x 1440 ekran çözünürlüğüne sahip olacak.

Neden OnePlus 4 Çıkmayacak?

Firmanın OnePlus 3 serisinden sonra 4’ü es geçip OnePlus 5 adıyla yeni modelini piyasaya sürecek olmasının sebebi ise kültürel etmenler. Çin’de 4 rakamının uğursuz olması durumu söz konusu. 4 ve 14 sayıları bu sebepten ötürü, Çinli pek çok üretici firma tarafından kullanılmamakta. Bu nedenle firmanın yeni akıllı telefon modeline One Plus 4 yerine OnePlus 5 ismini vereceği söyleniyor.