Google, Gmail'e Yeni Özellik Ekledi: Akıllı Yanıtlar İle İletişim Daha Kolay! Google, Gmail'e Yeni Özellik Ekledi: Akıllı Yanıtlar İle İletişim Daha Kolay!

Opera, “Opera One” olarak duyurduğu yeni tarayıcısında yapay zekayı aktif bir şekilde kullanarak bir adım daha öteye geçti. Microsoft Edge’de yer alan Bing sohbet robotuna benzer şekilde olacak bir sohbet boyu Opera One’da yer alacak. Kullanıcıların tüm sorularını eş zamanlı bilgiler ile yanıtlayacak olan bu sohbet robotu ayrıca önerilerde de bulunacak.  

Aria isimli yapay zeka, Opera One ile kullanıcılara hem görünüm anlamında hem de tarama anlamında eşsiz bir deneyim sunulması planlanıyor. Tab Islands benzeri bir şekilde kullanıcıların ayrıca birbiriyle alakalı sekmeleri gruplara ayırması da bu özellik ile mümkün olacak. Kişisel ve farklı gruplar oluşturarak geçişler daha kolay ve hızlı sağlanacak. 

opera one aria yapay zeka

TAMAMEN YAPAY ZEKA İŞLEYEN OPERA ONE 

Aria kendisinden istenen metinleri ürete, kod yazabilen bir yapay zeka olarak kullanıcılar tarafından değerlendirilebilecek. OpenAI’nin GPT teknolojisi ile hazırlanan uygulamadan Opera hesabı bulunan kişiler faydalanacak. Modüler Tasarımı bulunan web tarayıcısı özelleştirme ve esneklik imkanı da sağlayacak. VPN ile batarya tasarruf modu gibi özelliklerinde bu tarayıcıda sunulacağı biliniyor. MacOS ve Linux ile Windows için artık kullanılabilir bir hale gelen Opera One kullanıcılar için aktif.