OPPO Reno 10 Pro Plus amiral gemisi akıllı telefon, ince ve hafif yapısıyla göz kamaştıracak. İşte, cihazın merak edilen özellikleri! OPPO'nun Reno serisi çok özel bir seri. Mükemmel selfie'ler ve portre fotoğrafçılığına odaklanıyor ve genç kadınlar arasında popüler. OPPO Reno 10 Pro Plus incelemesi ile cihazı tüm detaylarıyla ele alıyoruz.

OPPO Reno 10 Pro Plus İncelemesi

Reno10 Pro+, 9. nesilden tamamen farklı bir tasarıma sahip. Kamera modülü büyük bir oval şekle dönüştü. Periskopik telefoto kameranın yanındaki metin, Find X serisiyle aynı MariSilicon X çipini kullandığını ve kamera sisteminin harika olması gerektiğini gösteriyor. Daha az doygun, daha parlak renkler gençlerin zevkine daha uygun. Hafif ve ince yapısıyla göz kamaştırıyor.

Kamera

600 dolarlık bir telefon olarak çerçevelerin halen plastik olması normal. Reno 10 Pro Plus'taki en büyük yükseltme yeni kamerası. OPPO, uzun yıllar sonra nihayet periskopik telefoto kamerayı Reno serisine geri getirdi. OV64B sensörü, bir telefoto kamera için çok büyük bir boyut olan 1/2 inç boyutunda. Ana kamera ve telefoto kamera, 4K 60 fps'ye kadar video kaydını destekliyor. Ancak, ultra geniş kamera yalnızca 1080P 30 fps video kaydedebiliyor. Daha da tuhafı telefoto kamera 4K 60fps video kaydı yapabiliyor ama bu lensle 1080P 60fps kullanılamıyor. Bu aynı zamanda bu telefonu daha profesyonel video üretimi için kullanamayacağınız anlamına da gelir.

Performans

OPPO Reno 10 Pro Plus, Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciyi kullanmaya devam ediyor. İşlemcinin performansı Benchmark'ta çok iyi bir puan aldı. Reno10 Pro Plus, oyuncular için ideal bir telefon. Sıcaklık ayarı ve güç tüketimi modu ideal.

İLGİLİ İÇERİK: Realme 11 Pro Plus İncelemesi

Ekran

Reno10 Pro+'nın ekran özellikleri birinci sınıf değil ama yine de iyi. Çözünürlük 2K değil, ancak yine de 1080P'den daha keskin. 1400 nit tepe parlaklığı sunuyor. Bu da, ekranın HDR efektini daha da iyi hale getiriyor.

Batarya

10 Pro+'ın şarj hızı da 80 W'tan 100 W'a yükseltildi. 5 dakikada %27 şarj oluyor ve tam şarj süresi 30 dakikadan az. Ne yazık ki, kablosuz şarjı hala desteklemiyor. Pil kapasitesi 4.700 mAh'ta kaldı. Daha güçlü bir çip ile donatıldığı ve pil kapasitesi çok büyük olmadığı için pil ömrü bizi şaşırtmıyor.

SONUÇ

Gördüğünüz gibi, Reno serisi giderek daha kapsamlı hale geliyor ve Reno10 Pro Plus, Find X6 Pro serisinden sonra OPPO tarafından oluşturulan ikinci amiral gemisi telefon. Telefonun ağırlığına, kalınlığına, telefoto kamerasına ve selfie kamerasına önem verenler için güzel bir seçim.