Günden güne büyüyen bir pazar haline gelen oyun sektörü milyarlarca dolar paranın döndüğü bir sektör haline geldi. Biz de bu sektörün en çok satan oyunlarını bu yazımızda bir araya getirdik. İşte oyun sektörünün bugüne kadar gördüğü, en çok satan oyunlarının listesi! Video oyunları günümüzün popüler eğlencelerinden biri halini almış durumda. Başınızı nereye döndürseniz video oyunu oynayan biriyle tanışabiliyorsunuz. Hal böyle olunca en çok satılan oyunlar neler merak ediyorsunuz. Bu yazımızda tarihin en çok satan oyunlarını listeleyerek bu merakınızı gidereceğiz.

En Çok Satan Oyunlar

1. Tetris

1984 yılında satışa sunulan günümüze kadar geliştirilmiş neredeyse tüm teknolojik cihazların içine girmeyi başarabilmiş bir video oyunu olan Tetris, tek ve çift kişilik oynanabilen bulmaca türünde bir video oyunudur. Günümüze kadar 495 milyon adet satılan bu oyun tarihin en çok satılan oyunudur.

2. Minecraft

Mojang tarafından geliştirilen bir hayatta kalma ve yaratıcılık oyunu olan Minecraft, çıkış yaptığı 2011 yılından günümüze kadar 107 milyon adetten fazla satış yapmıştır. Günümüzün aktif olarak kullanılan oyun oynama platformlarının hemen hemen hepsinde yer alan Minecraft, 2014 yılında Microsoft tarafından 2,5 milyar dolara satın alınmıştır.

3. Wii Sports

Sadece Wii platformu için geliştirilen bir spor oyunu olan Wii Sports, Wii konsolu ile birlikte satılmaktadır. Bu oyun 2006 yılında çıkış yapmış ve günümüze kadar 82 milyon adet satmıştır.

4. Grand Theft Auto V

Rockstar Games tarafından geliştirilen açık dünya türünde bir oyun olan Grand Theft Auto V, bir diğer adıyla GTA V; PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformunda oyuncular ile buluşmaktadır. Bu oyun çıkış yaptığı 2013 yılından günümüze kadar 65 milyon adet satmıştır.

5. Super Mario Bros.

Nintendo R&D4 tarafından geliştirilen Super Mario serisi bir oyun olan Super Mario Bros, 1985 yılında NES için çıkış yapmış bir oyundur ve günümüze kadar 55 milyon adet satmıştır. Oyun sektörünün en çok satan oyunlar listesi bu şekilde. Her geçen gün hızla büyümesini sürdüren oyun sektörünün en çok satan oyunları da sektör ile aynı hızda satışlarını arttırtmaya devam ediyor.