15.12.2016 00:13

Periscope Yüklemeden Twitter’da Canlı Yayın Yapma Özelliği Geldi!

Dünyanın en büyük mikroblog platformu Twitter yeni güncelleme ile birlikte Periscope yüklemeden canlı yayın özelliğinin aktif olduğunu duyurdu.

Küresel anlamda milyonlarca kullanıcıya ulaşan, dünyanın en büyük mikroblog platformu olarak nitelendirebileceğimiz Twitter kendi içerisinde ki güncellemelerine devam ediyor. Twitter, birçok yeni sosyal ağın örnek aldığı canlı yayın uygulaması Periscope’taki bazı özellikleri kendi mobil uygulamasını ve internet sitesine üzerine entegre etti. Bu güncelleme ile birlikte canlı yayın yapmak isteyen kullanıcıların cep telefonlarına ya da tabletlerine Periscope veya herhangi bir ek uygulama yüklemesine gerek kalmıyor, diğer taraftan Twitter ise özellikle 2016 yılının son iki çeyreğinde yaşadığı düşüşü yeni güncellemeler ve kullanıcılar ile birlikte kapatmaya çalışıyor.

TWİTTER’DA CANLI YAYIN ÖZELLİĞİ İLE NELER YAPILABİLECEK?

Twitter’da canlı yayın özelliğinin kendi bünyesine dahil olması ile birlikte bu özelliği kullanan kişiler yayıncı ve yayın yapan ile aynı Periscope üzerinden olduğu gibi bağlantıya geçebilecek, yayını sırasında kalp göndererek yayıncıya olan desteğini gösterebilecek, en önemlisi içinde canlı yayın olan Tweetler daha sonra tekrar izlenebilecek ve bu Tweetler, Retweet edilebilecek, Twitter’ın mobil uygulamasında ki son güncelleme ile birlikte Türkiye kullanıcıları da dahil canlı yayın özelliğini an itibariyle aktif olarak kullanabilecek.