18.08.2016 23:05

Periscope’da Daha Fazla İzlenmek için Yapmanız Gerekenler!

Periscope canlı yayın uygulamasında izleyici kazanmak için bilmeniz gereken noktalara değindik. Periscope'da izleyici kazanma hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

periscope, canlı yayın

İlk olarak Kayvon Beykpour ve Joe Bernstein tarafından geliştirilen mobil canlı yayın uygulaması Periscope, Mart 2015’te Twitter tarafından satın alındı ve bu tarihten itibaren mükemmel bir ivme ile popüler mobil uygulamalar arasında kendine sağlam bir yer edindi.

iOS ve Android işletim sisteminde kullanabileceğiniz Periscope, geride bıraktığımız Haziran ayında Türkçe olmuş ve bu sayede Türkiye’deki büyük bir kitlenin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Periscope İzlenme Kasma

1. Profilinizi düzenleyin

Periscope mobil bir uygulama olduğu için periscope izleyici hilesi gibi yöntemlerle izleyici kazanamazsınız. Mobil tarafta bu tür şeyler bilgisayarlara göre daha maliyetli oluyor. Bu nedenle doğal yöntemlerle izleyici kazanmak için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

periscope, profil

Öncelikle profilinizdeki açıklamanızı daha çok zenginleştirmelisiniz. Profil açıklamanızda mutlaka hashtag ve emoji kullanın. Hashtaglerinizde ne tür yayınlar yaptığınızdan bahsedin. Emojileri ise hobilerinizi anlatmak için kullanın.

2. Yayın başlığını ilgi çekici yapın

periscope yayınları

Yayın başlıklarınızda profil açıklamanızda olduğu gibi hashtag ve emojilere mutlaka yer verin. Fakat bunları art arda çirkin görünecek şekilde çirkin şekilde dizmeyin. Göze hoş gelecek şekilde dizmeniz size daha çok izleyici kazandıracaktır.

3. Yayınları izleyin

periscope, yayın izle

Periscope yayını açmadan önce insanların neleri izlediğini görmek için başkalarının yayınlarını izleyin. Bu sayede ilham alabilir ve size daha çok izleyici kazandıracak yeni fikirler elde edebilirsiniz.

4. Twitter gündemini takip edin

Periscope yayınınızın başlıklarında Twitter gündemindeki hashtagleri kullanın. Bu sayede daha çok izleyici kazanabilirsiniz.

5. Yayında yarışmalar düzenleyin

İnsan kendini her zaman kanıtlamak ister. Bu nedenle yayınlarınızda yarışmalar düzenleyin ve sizleri izlemeye gelenleri yayınınızda tutun, kazananları ödüllendirin.

Bahsettiğimiz bu yöntemler sayesinde Periscope yayınlarınıza daha çok izleyici çekebilirsiniz.

Kategoriler: Rehber