24.05.2017 21:51

PES 2017 Mobil Yayınlandı, Tüm Merak Edilenler

PES 2017 Mobil oyunu yayına girdi. Hem Android hem de iOS için yayınlanan PES 2017 Mobil serisinin özellikleri neler? Oyun nasıl bir sistem istiyor?

EA Games firmasının en başarılı yapımı olan FIFA serisinin en büyük rakibi olarak gösterilen PES serisi, birkaç senedir geri kalan seri olarak biliniyordu. Son olarak yayınlanan yeni sürüm PES 2017 serisinde ise bu farkın biraz daha kapatıldığı görülmüştü. Yeni oyunda yer alan dinamik ve oynanış, oyunun en başarılı yapımının ortaya koyulduğunu da göstermişti.

Genel olarak başarı elde eden yapımın mobil versiyonunun da duyurulduğunu görmüştük. PES 2017 Mobil versiyonunun duyurusunun yapılmasının hemen ardından oyunun ne zaman ve nasıl özelliklerle yayınlanacağı ise merakla beklenmeye başlamıştı. Sonunda ise beklenen haber verildi. PES 2017 Mobil serisi yayınlandı.

PES 2017 Mobil Nasıl Özelliklerle Geliyor?

Öncelikle oyunun resmi uygulama mağazalarında kolaylıkla indirilebilir olduğunu belirtelim. PES 2017 Mobil sürümünün yayınlanmasının ardından yeni serinin detayları da netleşti. İlk olarak bilmeniz gereken PES 2017 Mobil sürümünün işletim sistemi desteği.

Eğer iPhone telefona sahipseniz bu durumda en az iOS 9 ve üzeri işletim sistemlerine sahip olmanız gerekiyor. Eğer Android işletim sistemi kullanıyorsanız bu durumda da en az Android Lollipop 5.0 versiyonuna sahip olmanız gerekiyor. Bunun dışında PES 2017 Mobil versiyonunun iOS sürümü 1.59 GB boyutla sunulmakta. Android sürüm ise nispeten biraz daha düşük boyut olan 1.31 GB boyutunda.

Genel olarak oynanışı da oldukça başarılı olan PES 2017 Mobil serisinin hem dinamikler kısmında hem de genel oynanış olarak da başarılı olduğunu da ekleyelim. Tabi en net bilgileri elde etmek için PES 2017 Mobil oyununu denemenizde yarar var. KONAMI firmasının öne geçmek için attığı yeni adımlardan biri olarak gösterilen mobil oyunun ne kadar beğeni toplayacağını da göreceğiz. Şu an için KONAMI ilk verileri paylaşmış değil.