17.01.2016 15:10

Pil Ömrünü En Fazla Tüketen 10 Uygulama

En çok pil tüketen uygulamaları sizler için listeledik. En çök pil tüketen uygulamalar bilindik uygulamalardan oluşuyor. İşte en çok pil tüketen uygulamalar!

Pil Ömrünü En Fazla Tüketen Uygulamalar

Akıllı cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş durumda. Kafanızı nereye çevirseniz elinde akıllı cep telefonu ile uğraşan insanlara rastlayabiliyorsunuz. Hâl böyle olunca akıllı telefon kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konuların başında pil ömrü geliyor. Bu durumu kısaca ‘telefonlar akılladıkça pil ömrü kısalıyor’ şeklinde özetleyebiliriz. Peki pilimizi bu kadar tüketen şey ne?

Pil Ömrünü En Fazla Tüketen Uygulamalar

1- Facebook
facebook

Hemen hemen her akıllı telefon sahibi Facebook kullanıcısı telefonunda bu uygulamayı bulunduruyor. Fakat bilmedikleri bir gerçek var ki bu uygulama tam bir pil canavarı!

2- Google Play Servisleri
google play services

Android işletim sistemine sahip kullanıcıların kaçamadıkları bu uygulamalar adeta pilinizi sömürüyor, size ise kalan yüzdeleri izlemek kalıyor.

3- Facebook Sayfa Yöneticisi
facebook sayfa yoneticisi

Facebook sayfalarını detaylı bir şekilde yönetmek isteyen kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği bu uygulama Facebook uygulaması kadar pilinizi sömüren bir uygulama.

4- BBM
bbm

Blackberry tarafından geliştirilen bir mesajlaşma uygulaması olan bu uygulama da pilinizin ömründen çalan uygulamalardan.

5- Words With Friends
words with friends

Zynga tarafından geliştirilen bir kelime oyunu olan Words With Friends, pilinizin çabuk bitmesine sebebiyet verecek türden bir uygulama.

6- Instagram
instagram

Popüler fotoğraf ve video paylaşma ağı Instagram, Facebook tarafından satın alınmasının ardından popülerliğine popülerlik kattı ve hemen hemen hepimizin cebine girer oldu. Ceplerimize girmesi ile pilimizi bitirmesi bir olan bu uygulamayı açık tutmamanızı öneririz.

7- Facebook Messenger
facebook messenger

Facebook, Messenger uygulaması ile listeye adını dördüncü kez yazdırmış ve en çok pil tüketen uygulamalarda liderliğini kanıtlamış oldu.

8- ooVoo Video Call Text & Voice
oovoo

Popüler videolu, sesli görüşme ve mesajlaşma uygulaması ooVoo pilinizin kısa sürede bitmesine sebep olan uygulamalar arasında.

9- ChatON Voice & Video Chat
chaton

Samsung tarafından geliştirilen bir mesajlaşma uygulaması olan ChatON çok popüler olmaması ile birlikte pilinizi en çok tükecek uygulamalardan biri.

10- The Weather Channel
the weather channel

Hava durumunu yakından takip etmemizi sağlayan bu uygulama da pilinizi çabuk bitirecek uygulamar arasında yerini alıyor.

Kategoriler: Liste Mobil