21.06.2016 12:00

PlayStation 4 Neo Geliyor!

Sony'nin önümüzdeki dönemlerde piyasaya süreceği tahmin edilen PlayStation 4 Neo ön siparişe açıldı. İşte PlayStation 4 Neo ön siparişi ve detaylar!

Sony, sevilen oyun konsolu ailesi PlayStation‘ın yeni üyesi PlayStation 4 Neo‘yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde uzun süredir sızıntılarla haberlere konu olan PlayStation 4 Neo, Sony tarafından onaylanmış ve ürünün çıkışı kesinlik kazanmıştı.

PlayStation 4 Neo Ön Siparişe Açıldı!

Sony, gelen son raporlara göre yılın son çeyreğinde veya 2017’nin ilk çeyreğinde PlayStation 4 Neo‘yu yüksek bir ihtimalle satışa çıkaracak. Ancak bu tarih daha gelmeden PlayStation 4 Neo, Avustralya merkezli EB Games tarafından ön sipariş ile satışa sunuldu. EB Games’in PlayStation 4 Neo ön siparişi için istediği fiyat 999 dolar oldu. Bu fiyat piyasa koşulları dikkate alındığında oldukça yüksek olarak değerlendiriliyor.

PlayStation 4 Neo‘yu, ailenin diğer üyelerinden ayıran en büyük farklarından biri ise 4K destekleyen bir konsol olması olarak görülüyor. Bunun yanı sıra yeni oyun konsolunun 8 çekirdekli 2.1 Ghz hızında çalışan işlemci, 8 GB RAM ve 911 Mhz hızında çalışan grafik birimi ile gelmesi bekleniyor.

Bakalım henüz hakkında yeterince kesinlik kazanmış bilgiye sahip olunmayan PlayStation 4 Neo ne gibi özelliklerle çıkacak?