06.11.2016 21:21

PlayStation Now Sistemi Nasıl Kullanılır?

Sony PlayStation oyunlarının bilgisayarda oynanacağını açıkladı. Peki PlayStation Now ile çalışacak olan sistem nasıl kullanılır?PlayStation Now ayarları neler?

Oyun konsolu denildiğinde akla gelen ilk firmalardan biri olan Sony, PlayStation serisi ile beraber oyun konsolu alanında en çok ilgi gören iki firmadan biri olarak biliniyor. Microsoft’un XBOX serisiyle beraber oyun konsolu alanında en başarılı serilerden biri olan PlayStation için sürekli yeni versiyonlarda yayınlayan Sony, son olarak yeni nesil konsol teknolojisi olarak bilinen PlayStation 4 oyun konsollarını satışa çıkarmıştı. Sadece donanım özellikleri ile değil yazılım konusunda da yeni seri ile kullanıcılara birçok ayrıcalık sunan Sony, son olarak artık PlayStation oyunlarını bilgisayar üzerinden oynama imkanı sunacaklarını açıklamıştı. Söz konusu sistemin ise PlayStation Now olarak adlandırılan uygulama üzerinden yürütüleceği de açıklandı. PlayStation oyunlarını bilgisayardan oynama imkanı veren PlayStation Now sisteminin kullanılması için ise bilmeniz gereken bazı ayarlar var.

PlayStation Now Kurulumu Nasıl Yapılır?

PlayStation-Now

İlk olarak Sony PlayStation resmi sayfasına giriş yapmanız gerekiyor.

  • Resmi sayfaya girdikten sonra ise PlayStation Now sistemine kayıt olmanız gerekecek. PlayStation Now kaydınızı oluşturduktan sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Hemen belirtelim Sony bu aşamada PlayStation oyunlarını bilgisayarda oynamak için belli bir üyelik ücreti istiyor.
  • Bu ücreti ödeyip kayıt olduktan sonra ise PlayStation Now uygulamasını indirmeniz gerek. Uygulamayı indirip bilgisayarımıza kuruyoruz. Daha sonra PlayStation hesabınızla beraber uygulamaya giriş yapmanız gerek. PlayStation hesabınızda yer alan oyunları da artık bu uygulama aracılığıyla bilgisayarınızdan oynayabiliyorsunuz. Son olarak şunu belirtmek gerekir ki PlayStation Now üzerinden oyunları oynamak için yine Sony PlayStation kontrol cihazına sahip olmanız gerekmekte. Bunun dışında herhangi bir araca gerek kalmadan PlayStation oyunlarınızı oynamanız mümkün.

Kategoriler: Rehber