16.06.2016 16:24

Playstation VR Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu!

Sony'nin sanal gerçeklik ürünü Playstation VR'ın çıkış tarihi ve fiyatı resmi olarak açıklandı. İşte Playstation VR çıkış tarihi, fiyatı ve daha fazlası!

Sony‘nin sanal gerçeklik teknolojisini oyun severlerle buluşturacağı Playstation VR ürününün çıkış tarihi E3 fuarında Sony tarafından resmi olarak açıklandı. Sony Playstation VR, Full HD(1920×1080) çözünürlük, 120 hz yenileme hızı ve 100 derecelik bakış açısı özellikleriyle birlikte gelecek.

Playstation VR Çıkış Tarihi

Sony yaptığı basın açıklamasında sanal gerçeklik ürünü Playstation VR için çıkış tarihinin 13 Ekim olacağını aktardı. Ayrıca oyun severlerin Playstation VR piyasaya çıktığında oynayacakları oyunlarda şimdiden hazırlanıyor.  Playstation VR‘ın piyasaya sürülmesi ile birlikte Final Fantasy, Batman: Arkham, Resident Evil 7, Farpoint gibi oyunların aralarında bulunduğu 50 tane oyun da Playstation VR ile uyumlu olarak sanal gerçeklik deneyimini kullanıcılara yaşatacaklar.

Playstation VR Fiyatı

playstation_vr

Sony Playstation VR‘ın fiyatı ise ABD’de 399 dolar olarak açıklandı. Ancak 399 dolar fiyat etiketine sahip olan Playstation VR bu paketi sadece başlıktan oluşuyor. Eğer başlığın yanında ek olarak kontrol için kumanda ve kamera isterseniz bu fiyat 499 dolar olarak değişiyor.

Bakalım Sony, uzun zamandır konuşulan sanal gerçeklik ürünü Playstation VR ile birlikte nasıl bir satış grafiği yakalayacak?