05.11.2016 14:25

Pokemon GO GPS Hatası Düzeltme Nasıl Yapılır?

Sevilen mobil oyun Pokemon GO üzerinde yaşanan en büyük sorunlardan biri Pokemon GO GPS Hatası sorunu. Peki, Pokemon GO GPS Hatası sorunu nasıl düzeltilir?

Mobil oyun alanında son dönemde en çok konuşulan oyunlardan birisi Pokemon GO oldu. İlk defa arttırılmış gerçeklik alanında akıllı telefonlarla tam uyum içerisinde çalışan oyun olarak öne çıkan Pokemon GO, yayınlandıktan çok kısa bir süre sonra ise en çok indirilen oyunlar arasında da yer almayı başarmıştı. Son dönemde popülaritesini kaybetmeye başlasa da hala arttırılmış gerçeklik alanında en çok tercih edilen serilerden biri olan Pokemon GO sık sık güncelleme almaya da başladı. Fakat gelen tüm güncellemelere rağmen hala oyun üzerinde bazı sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlardan birisi de Pokemon GO GPS hatası sorunu. Oyunu oynamak için mutlaka gereken GPS bağlantısında sorun olması oyunun doğru bir şekilde oynanmasına da engel oluyor. GPS sorununu çözmek için ise birkaç yöntem denenebilir.

Pokemon GO GPS Hatası Düzeltmek İçin Gerekenler

Pokemon-GO-GPS-Hatası
  • Yaşanan sorunun düzelmesi için öncelikle oyunun en güncel versiyonuna sahip olduğunuzu doğrulamanız gerekiyor. Uygulama mağazanızdan Pokemon GO güncellemesi varsa eğer ilk olarak güncellemeleri yüklemeniz gerek.
  • Bu şekilde güncelleme ile gelen düzeltmeleri de uygulamış olacaksınız. Buna rağmen Pokemon GO GPS hatası düzelmiyorsa bu durumda da bağlantılarınızı sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzu uçak moduna alıp ardından uçak modunu kapatmanız yeterli olacaktır. Bağlantı sıfırlama işleminden sonra Pokemon GO GPS sorunu çözülecektir.

Kategoriler: Rehber