06.08.2016 19:58

Pokemon Go, İran’da Yasaklandı!

Pokemon Go için herşey mükemmel gitmiyor. Pokemon yakalama oyununa ilk yasak, şeriat sistemi ile yönetilen İran’dan geldi. İşte tüm detaylar!

Pokemong Go, hızla büyümeye devam ederken hakkında girilen olumsuz haberler de artmaya başladı. Önce New York’ta yapılan taciz saldırısı, daha sonra Pokemon gösteren 3.parti uygulamalara yapılan baskılardan sonra da bu defa ilk yasak haberi geldi. Pokemon Go, 77 milyon nüfusu olan İran’da artık Pokemon avlanamayacak!

Pokemon Go İçin İlk Yasak İran’dan!

pokemon-go-iran

Geçtiğimiz gün yaptığımız haberle, Pokemon Go’nun üreticisi Niantic firmasının, Pokemon bulmayı kolaylaştıran yöntemleri birer birer ortadan kaldırmaya çalıştığını duyurmuştuk. Pokemon Go’nun çıktığı ilk günlerde, ülkemizde Diyanet Vakfı’nın “Pokemon Go Yasaklanmalı” isteği ile basın bildirisi yayınladığını duyurmuştuk. Bu bildiride camilerde pokemon çıkmasının islama yönelik yapılmış bir hakaret olarak bulan Diyanet Vakfı yetkilileri durumu haçlı ordusunun hazırladığı bir oyun olarak algılamıştı. Bu istekten sonra şimdi de İran’da Pokemon Go güvenlik sıkıntıları sebebiyle yasaklandı. Gelen habere göre artık İran’da Pokemon çıkmayacak. İran’dan tam olarak neden yasak geldiğine dair net bir bilgi gelmemesine karşın, ülkemizdeki yasak isteğine benzer bir nedenle yasaklanmış olabileceği düşünülüyor

Sizce ilerleyen günlerde Pokemon Go, ülkemizde de yasaklanır mı?