22.07.2016 22:56

Pokemon Go Rekor Kırdı!

Pokemon Go, başarıdan başarıya koşuyor. Ülkemizde de birçok kişi tarafından oynanmakta olan Pokemon Go, bu defa da Apple Store’da yeni bir rekora imza attı!

Artırılmış gerçeklik oyunu olan Pokemon Go, çıktığından beri herkesin ikinci bir işi haline geldi. İnsanlar Pokemon Go oynamak için işten erken çıkmaya hatta işi bırakmaya bile başladılar.

Geçtiğimiz gün ana vatanı Japonya’da da mobil marketlere düşen Pokemon Go oyunu, kazandığı başarılar ile gündemden düşmüyor.

Pokemon Go Apple Store’da Rekor Kırdı!

Pokemon Go oyununun indirilme sayısı şu anda Apple Store’da meşhur oyunlardan Game of War, Candy Crush Saga’yı uygulamalardan ise Facebook Messenger ve Snapchat’in indirilme sayısını geçmiş durumda.

Pokemon Go’nun bu kadar ilgi çekmesi elbette ki maddi olarak da dönüş sağladı. 11 Temmuzdan bu yana Pokemon Go, sahiplerine günlük 2 milyon dolarlık gelir sağladı.

Pokemon Go, Niantic firmasına bu kadar başarı sağlamasına rağmen halen ülkemizde mobil marketlere resmi olarak giriş yapmış değil. Bazı kesimler İnternet ortamında dolaşan APK dosyasıyla oynamaya devam ederken bazıları ise mobil marketten indirmenin en güvenli yol olacağını söylüyor.

Bakalım son yılların en çok ses getiren mobil oyunu Pokemon Go, ülkemizde ne zaman mobil marketlere girecek?