09.07.2016 18:15

Pokemon Go Yapımcısını Şaşırttı!

Pokemen Go oyunu iOS ve Android İşletim Sistemine sahip olan telefonlara sunuldu. Beklenenden daha fazla indirme alan oyunda erişim sıkıntısı yaşanıyor.

The Pokémon Company firması tarafından yayınlanan, iOS ve Android İşletim Sistemine sahip olan telefonlar için Niantic firması tarafından geliştirilen Pokemen Go oyunu 6 Temmuz 2016 tarihi ile marketlere sunuldu. Şuanda iOS ve Android İşletim Sistemine sahip olan telefon sahipleri oyunu ücretsiz olarak indirilebiliyor ancak oynayabiliyorlar mı sorusunu sorarsanız güvenerek evet cevabını veremiyoruz.

Oyun İki Kez Çöktü

The Pokémon Company firması Pokemen Go oyununu mobil platformuna yayınladı. Yayınlanmasının üstüne tüm dünya geneli oyun beklendiğinden daha fazla indirildi ve oynandı ki sunucunun çökmesine sebep oldu. Yayınlayıcı firma bu kadar çok fazla kişinin oynayacağını beklemiyordu ki gerekli sunucu yardımı için çalışamalar yapmadı. Oyuna beklendiğinden daha fazla kişinin girmesi ile sunucular bir günde iki kez çöktü. Üstelik oyuna saatlerce erişim yapılamadı ve yapımcı firmada nasıl bir önlem alacağını bilemedi. Oyunda sunucu sorunlarının olmaması için tüm ülkelerin marketlerine Pokemen Go sunulmadı. Fakat kısa zamanda internete Pokemen Go .apk oyunu düşünce tüm dünyada oynanmaya başlandı. Firmanın şuan için önlem almış olması gerekiyor ki her hangi bir erişim sıkıntısı olmadan oyuna girişlerde problem yaşanmıyor.

Etiketler: APK Go iOs Pokemon