02.08.2016 06:19

Pokemon Go’dan Rekor İndirme Sayısı!

Pokemon Go furyası son hızıyla devam ediyor. Bir yazılım uzmanının sunduğu rapora göre; Pokemon Go, 100 milyon indirme sayısına ulaştı! İşte tüm detaylar!

Biliyorsunuz ki Pokemon Go çıktığından beri birçok başarıya imza attı. Bu başarılara her geçen gün yenisini ekleyen Pokemon Go, şimdide indirme sayısında çılgın bir rakama ulaştı! App Annie sitesinin raporuna göre; Pokemon Go şimdiye kadar toplam 100 milyon kişi tarafından indirilmiş! Ayrıca aynı raporla son zamanların en popüler mobil oyununun günlük geliri de ortaya çıktı.

Pokemon Go’nun Günlük Geliri!

pokemon-go--rekor-indirme-sayisi-

App Annie’nin raporuna göre Pokemon yakalama oyunu, şu anda günlük 10 milyon dolar gelire ulaşmış durumda. İndirme sayısı da 100 milyona ulaşan mobil oyun, piyasaya sürüldüğü ilk 19 gün içerisinde indirme sayısı toplam indirme sayısının yarısına yani 50 milyona ulaşmış. Messenger, Snapchat gibi uygulamaların değerini birkaç gün içerisinde geçen çılgın oyunun yayılma hızı, azalmış olsa da geliri ve indirme sayısı artmaya devam ediyor. Ayrıca Pokemon Go oyununda pokemon bulmak için hazırlanan uygulamalar ise birer birer kapanıyor. Geçtiğimiz günlerde bilgisayardan Pokemon Go oynamayı mümkün kılan bir yöntem ortaya çıkması üzerine Niantic firmasının bu yöntemi de kısa bir süre sonra ortadan kaldıracağı düşünülüyor.