31.10.2016 05:32

Polis Hattını Hackleyen Genç Tutuklandı!

Amerika’da 911 nolu polis hattını hacklemekle kalmayıp bir de nasıl hackleneceğini anlatan materyalleri paylaşan genç polis tarafından göz altına alındı!

Arizona’da bir genç 911 hattını yani polis hattını hackledi. Üstelik bununla yetinmeyen genç exploit denilen hack materyallerini online olarak paylaşınca polis tarafından anında göz altına alındı! İşte karşınızda 911’li hatta bulduğu sistemsel açığı iPhone ile birleştiren ve tüm dünya ile paylaşan 18 yaşındaki öğrenci!

Polis Hattını Nasıl Hackleneceğini Anlatan 18 Yaşındaki Genç!

polis-hatti-hack

Aynı zamanda paylaştığı dosyalar ile acil hatlar dahil tüm hatların hacklenebileciği bilgisi geçilen olaydan kısa süre sonra göz altına alınan gencin ismi kayıtlara Meetkumar Hiteshbhai Desai olarak geçti. Gelen diğer bilgilere göre ise Hindistan kökenli gencin 911’li hatları hacklemek için iPhone telefon kullanması dikkat çekiyor. iPhone telefonda kullanılacak olan JavaScript kodları ile dolu bir kaç exploit’i kendi sitesinden paylaşan Meetkumar, ifadesinde bu paylaşımı arkadaşları ile eğlence amaçlı paylaştığını söylemiş. Ayrıca Meetkumar’ın göz altına alındığı birimdeki şerifin söylediğine göre iPhone’un geçtiğimiz yıllarda hayatımıza katmış olduğu Siri’ninde işin içinde olduğu düşünülüyor. Görünen o ki bu durumdan ilerleyen zamanlarda Siri’de sorumlu bulunabilir!