08.06.2017 21:27

Pokemon Go İlginç Bir Festival İle Yeniden Gündeme Geliyor

Pokemon Go'nun ilk yılına özel yeni sürprizler geleceği açıklandı. Niantic firması tarafından açıklanan Pokemon Go sürprizleri neler? İşte detaylar.

Arttırılmış gerçeklik teknolojileri içerisinde en dikkat çeken ürünlerden birisi Pokemon Go oldu. Pokemon efsanesini akıllı telefonlara taşıyan Pokemon Go, bir nevi arttırılmış gerçeklik teknolojisinin kullanıcılar tarafından da tanınmasını sağlayan bir oyun oldu.

Tüm bu yönleriyle çok kısa bir süre içerisinde akıllı telefon dünyasının en çok oynanan oyunlarından da biri haline gelen Pokemon Go tutkusu nedeniyle hayatını kaybeden birçok kullanıcının haberleriyle bile karşı karşıya kaldık. Bir anda gündem olan yapımın, her ne kadar son günlerde adı pek fazla anılmıyor olsa da Niantic, bu durumu da değiştirecek bir adım atmaya hazırlanıyor.

Pokemon Go Etkinlikleri Geliyor

Oyunun ilk yılına özel olarak Pokemon Go serisi için özel bir etkinlik takvimi açıklandı. Niantic tarafından yapılan açıklamayla beraber oyunun ilk yılına özel oyunculara birçok sürpriz yapılacağı da belirtildi. Oyuna eklenecek yeni karakterler, Pokemon Go serisine gelecek yeni oyun modları ve hediyeler bir yana dursun firmanın bir dizi etkinliğe de adım atacağı öğrenildi.

Pokemon Go

Arttırılmış gerçeklik teknolojisiyle ilgili olarak etkinlikler yapacağını açıklayan markanın, etkinlik takviminde ise henüz pek bir detay yok. Pokemon Go ilk yıl kutlamaları için kısa süre Niantic’in daha detaylı açıklamalar yapması da bekleniyor.