27.06.2017 18:36

Samsung 6nm Üretim Süreci için Kolları Sıvadı

Samsung 6nm Üretim süreci için hazırlıklarına başladı. Samsung 6nm Üretim süreci ne zaman hayata geçecek? Hangi işlemci modelinde bu üretimi göreceğiz?

Bir yandan en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olarak bilinen Samsung, bir yandan da akıllı telefon dünyasında önemli tedarikçilerden biri olarak değerlendiriliyor. Teknoloji devinin özellikle parça tedarik üretimi konusunda diğer markalara ürün satışını arttırma adına birçok adım attığını da biliyoruz.

Son olarak ekranlar konusunda benzeri bir atılımla öne çıkan markanın şimdi ise işlemci üretimi konusunda önemli adımlar atmaya hazırlandığı ortaya çıktı. 10nm üretim sürecinden sonra bu alanda markanın 6nm üretim sürecine geçerek en yüksek performanslı işlemcileri elde etmeyi planladığı açıklandı.

6nm Üretim Ne Zaman Başlayacak?

6nm üretim sürecine geçmek için çalışmalar yaptığı bilinen Samsung’un, bunun için yeni merkezler kurduğu da belirtiliyor. Doğrudan 6nm üretim süreciyle Exynos üretimine geçeceği düşünülen markanın bunun için ASML makinelerini de kurmaya başladığı gündemde.

Samsung 6nm Üretim

TSMC’nin 7nm üretim için yaptığı çalışmaların bile önüne geçecek olan Samsung’un, 6nm üretim sürecine ne zaman net olarak gireceği ise kesin değil. Fakat şunu söylemek gerekiyor ki Exynos işlemcinin bir sonraki serisinde güç artışı sağlama adına yeni adımlar bekleniyor. Haliyle bir sonraki nesilde 6nm üretim sürecinin kullanılacağını söylemek yanlış olmaz.