03.06.2017 15:11

Samsung Asistanı Bixby için Müthiş Haber

Bixby sanal asistanı için Samsung'un yeni planları ortaya çıktı. Çalışmalar doğruysa Samsung kullanıcılarına Bixby müjdesii geliyor. İşte detaylar.

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S8 serilerinde en çok dikkat çeken teknolojilerden birisi, yeni sanal asistan Bixby olmuştu. Yapay zeka sistemi sayesinde mevcut sanal asistanların çok daha üzerinde bir performans sergileyeceği düşünülen Bixby sanal asistanının, bu süreç içerisinde ise eksiklerini kapatmak için Samsung’da çalışmalarını hızlandırmıştı.

Hem dil desteği hem de daha kararlı çalışma adına yapılan değişikliklerle beraber çok daha stabil hale gelmesi beklenen Bixby sanal asistanının nasıl bir gelişim süreci olacağı merakla bekleniyor. Bixby sanal asistan için tüm bu geliştirmeler devam ederken bunun yanında Samsung’un yeni başka planları da olduğu ortaya çıktı. Yapılan açıklamayla beraber Samsung’un Bixby sanal asistanı diğer Samsung amiral gemisi serilerine dahil edeceği belirtildi.

Bixby Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Serilerine Geliyor

Samsung’un Bixby sanal asistanının ilk geleceği akıllı telefonun ise Galaxy S7, yani bir önceki amiral gemisi serisi olacağı açıklandı. Tabi ki Galaxy S8 kadar gelişmiş bir sanal asistan kontrolü, fiziksel tuş gibi eklentiler olmayacak ama yazılımsal olarak artık bu serilerde de Bixby sanal asistanı kullanılabiliyor olacak. Şu an Bixby asistanın geleceği açıklansa da yeni sanal asistanın ne zaman amiral gemisi serilerine geleceği ise net değil. Bunun için Bixby açıklamasını beklemek gerekiyor.