04.07.2017 18:12

Samsung, Bixby Hoparlör Geliştirmeye Başladı

Bixby Hoparlör kendisini göstermeye başladı. Samsung Bixby Hoparlör ne zaman gelecek? Belli olan detaylarda nasıl ayrıntılar var? İşte Bixby Hoparlör.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleriyle ilk defa kendi sanal asistan teknolojisini kullanıma sunan Samsung, her iki akıllı telefon modeli üzerinde de çeşitli düzenlemeler yapmış ve akıllı telefonların sanal asistan tuşu ile gelmesini sağlamıştı. Bixby adı verilen sanal asistan, piyasaya var olan asistanlara göre çok daha gelişmiş bir yapay zeka ile karşımıza çıktı. Görüntü tanıma, kullanıcı deneyimlerini öğrenme gibi birçok ayrıcalığı bulunan Bixby sanal asistanının, tek sorunu ise dil desteği olmuştu. Şimdilerde dil desteği konusunda da kendisini geliştirmeye başlayan sanal asistanın, bu kez Bixby Hoparlör olarak geleceği iddia edildi.

Bixby Hoparlör Nasıl Bir Sisteme Sahip Olacak?

Apple’ın kısa süre önce WWDC 2017 etkinliğinde tanıttığı HomePod akıllı hoparlörüne cevap olacak olan yeni Bixby Hoparlör, iddialara bakacak olursak gerçekten başarılı ürünlerden biri olacak. Bixby Hoparlör üzerinde ilk olarak Samsung’un yeni sanal asistanının sunduğu özellikleri kullanabilmek için sensörler olması bekleniyor. Görüntü algılamaya kadar destek sunabilmesi beklenen Bixby Hoparlör, Harman Kardon desteğiyle üretilecek.

Bixby Hoparlör

Muhtemelen sorulara cevap verebilecek, internet araştırması yapabilecek, yemek sipariş edebilecek, akıllı eş eşyalarıyla bağlantı kurabilecek, sesli arama yapabilecek ve çeviri yapabilecek bir Bixby Hoparlör ile karşılaşacağız. Fakat şu an için tüm bunlar erken tahminler olarak değerlendiriliyor. Eğer başarılı olur ve tanıtılırsa Bixby Hoparlör serisinin nasıl özellikleri olduğunu göreceğiz. Ayrıca Harman Kardon desteğiyle beraber müzik deneyimi konusunda Bixby Hoparlör en iyi deneyimi verecek gibi gözüküyor.