27.05.2017 14:12

Samsung Galaxy J7 ve Galaxy J5 Videoları Yayınlandı

Galaxy J7 ve Galaxy J5 akıllı telefonlarının yeni videoları ortaya çıktı. Galaxy J7 ve Galaxy J5 serisinin özellikleri neler? Nasıl detaylar belli?

Akıllı telefon pazarında üst segment sınıfında nasıl amiral gemisi seriler varsa, orta segment içinde amiral gemisi serilerin oluşmaya başladığını görüyoruz. Üst segmente göre daha uygun fiyatlara satışa çıkan telefonların bulunması bu serilerin satış hacminin daha da geniş olmasını da sağlamakta. Yakından takip edilen orta segment amiral gemisi akıllı telefonlarına ise her geçen gün yenileri ekleniyor. Son olarak Samsung Galaxy J7 ve Galaxy J5 serilerinin bu sınıfın yeni amiral gemisi modellerinden olması beklentisi var.

Samsung’un tasarım konusunda da değişikliklere gittiği belirtilen Galaxy J7 ve Galaxy J5 akıllı telefonlarının çıkışı da merakla beklenirken telefonların yavaş yavaş belli başlı özelliklerinin ortaya çıkmaya başladığını gördük. Hatta son olarak merakla beklenen Galaxy J7 ve Galaxy J5 akıllı telefonlarının videoları yayınlanmış durumda.

Galaxy J7 ve Galaxy J5 Nasıl Modeller Olacak?

Galaxy J7 ve Galaxy J5 serilerinin hem fiyat performans ürünü telefonlar olması, hem de kullanılabilirlik ve işlevsellik açısından başarılı modellerden olması bekleniyor. Bu noktada yeni seri akıllı telefonların şimdiye kadar sızdırılan özelliklerine baktığımızda da beklentilerin epey bir artığını görüyoruz. Galaxy J7 ve Galaxy J5 modeli için son gelen video ise en büyük örneklerden birisi. Hemen telefonların yeni videolarına ve beklenen özelliklerine bakalım.

Galaxy J5: İlk olarak biraz daha düşük bir seri olan Galaxy J5 serisini değerlendirmek gerekiyor. Telefonların 5.2 inç ekran boyutuna sahip olacağı ve 720p yani HD çözünürlük sunacağı ilk ortaya çıkan detaylar. Bunun dışında telefonların Exynos 7870 işlemcilerinin ve 2 GB RAM bellek miktarını bulunması bekleniyor. 13 MP arka 5 MP ön kamera ile gelmesi beklenen telefonların pillerinin ise 3000 mAh değerinde olması beklentisi var. Bu seri için video hemen aşağı da.

Galaxy J7: Galaxy J7 modeliyle biraz daha iyi bir model olacak. Ekran kısmında 5.5 inç değeri sunulacak ve Full HD çözünürlük değerinin gelmesi bekleniyor. Exynos 7870 işlemcilerine sahip olacak olan modelin bu seride ise 3 GB RAM belleği bulunacak. 3400 mAh pil kapasitesine sahip olan telefonun videosu ise hemen aşağıda.

Galaxy J7 ve Galaxy J5 serisi için şimdilik elde ettiğimiz bilgiler bu yönde. Doğrulamaların ne zaman yapılacağı ve tanıtım tarihi ise belli değil.