02.09.2016 22:18

Samsung Galaxy Note 7 Satıştan Kaldırıldı!

Samsung'un 2 hafta önce satışa çıkan modeli Galaxy Note 7 satıştan kaldırıldı! Son dönemlerde patlama haberleri ile dile gelen Galaxy Note 7 toplatılıyor!

Samsung‘un 2 hafta önce satışa sunduğu yeni Note serisi phablet modeli Galaxy Note 7 için satışın durdurulması kararı alındı. Bu karar çerçevesinde satılmayan tüm Galaxy Note 7‘ler toplatılacak ve onların yerine yenileri piyasaya sunulacak! Son dönemlerde batarya kısmındaki patlamalar sebebiyle sıkça gündeme gelen Galaxy Note 7‘nin bataryasının sorunlu olduğu gerçeği ortaya çıktı. Bunun üzerine açıklama yapan Samsung, tüm Galaxy Note 7‘leri toplatma kararı aldı. Satışı durdurulan Galaxy Note 7‘nin tekrar satışa çıkmasının en az 2 hafta süreceği tahmin ediliyor.

Resmi Açıklama ile Galaxy Note 7 Satışları Durduruldu

Samsung Türkiye tarafından yapılan resmi açıklama çerçevesinde bugüne kadar satılan milyonlarca Galaxy Note 7‘nin sadece 35 tanesinde sorun oluştuğu için piyasadaki bütün telefonlar toplatılıp sorunlu olup olmadığı incelenecek ve sorunluysa yenisiyle değiştirilecek. Daha önceden Galaxy Note 7 satın alan kullanıcılar tamamen ücretsiz olarak cihazlarını yenileri ile değiştirebilecekler. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere Türkiye‘nin lider e-ticaret sitelerinden biri Galaxy Note 7‘yi satıştan kaldırdı. galaxy note 7 satışı durduruldu Bu gelişmelerden sonra Galaxy Note 7‘nin tekrar stoklara girmesi durumunda nasıl bir satış performansı sergileyeceğini merakla bekliyoruz.