23.06.2017 14:05

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Güncelleme Alıyor

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge serileri yeni bir güncelleme daha alıyor. Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge serilerine nasıl yenilikler geliyor?

Samsung, son dönemde yeni bir güncelleme furyası başlattı. Teknoloji devi birçok akıllı telefon modeli için yeni güncellemeler yayınlıyor. Teknoloji devi tarafından yayınlanan yeni güncellemeler ise akıllı telefonlarına hala destek vermeye devam ettiğinin de göstergesi. Son olarak S7 serileri için yayınlanan güncellemelerin ardından şimdi ise teknoloji devinin Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri için yeni güncellemeler yayınladığı ortaya çıktı. Doğrudan Samsung kaynakları tarafından da doğrulanan yeni güncellemeyle neler geliyor. Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge serileri nasıl değişiyor? Bakalım.

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Güncelleme Yenilikleri

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge güncellemesi doğrudan Android sistem güncellemesi olarak yayınlanmayacak. Her ne kadar Android sisteminde güncelleme yapılıyor olsa da sürüm yenileme gibi bir durum söz konusu değil. Peki güncelleme neler getiriyor? Yeni Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge güncellemesiyle beraber her iki seriye de Android Haziran ayı güvenlik güncellemeleri ekleniyor.

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge

Güvenlik yamasının dışında sistemsel olarak da iyileştirmeler yapılmakta. Bazı bug sorunları ve ana ekranda donma sorunu gibi kullanıcıların şikayet ettiği birçok sorunda düzenleniyor. Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Android güncellemesi, şu an için yayına geçmiş durumda. OTA üzerinden yüklenecek olan güncellemenin ülkemize gelmesi ise biraz zaman alacak gibi duruyor. Öyle ki Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge için güncelleme bölge bölge yayınlanıyor.