22.07.2016 05:59

Samsung Galaxy S7 Active Su Geçiriyor!

Samsung, Galaxy S7 Active model akıllı telefonu hakkında çıkan su geçiriyor iddialarına yanıt verdi. İşte Samsung’un bu iddialara karşın verdiği o yanıt!

Güney Kore’nin en büyük firması olan Samsung’un bu sıralar, sert koşullar için üretmiş olduğu Galaxy S7 Active ile başı dertte.

CNet sitesinin yaptığı teste ve kullanıcılardan gelen geri dönüşlere göre Samsung Galaxy S7 Active su geçiriyor!

samsung-galaxy-s7-active-su-geciriyor

Samsung’dan, Galaxy S7 Active Su Geçiriyor İddialarına Yanıt Geldi!

Samsung, başta bu iddiayı reddetmiş olsa da bugün yaptığı resmi bir açıklamayla bazı Galaxy S7 Active’lerin su geçirdiğini kabul etti.

Aynı zamanda Samsung, yaptığı açıklama ile bazı Galaxy S7 Active’lerde üretim hatası olduğunu ve bu yüzden böyle bir problem yaşandığını belirtti. Neyse ki Samsung yetkililerinin dediğine göre bu sorun şu an çözülmüş durumda.

Bundan sonra üretilecek olan Samsung Galaxy S7 Active’lerde böyle bir problem yaşanmayacağı düşünülüyor.

Peki Su Geçiren Samsung Galaxy S7 Active’ler Ne Olacak?

samsung-galaxy-s7-active-su-geciriyor-mu

Samsung, hatalarının arkalarında durduklarını belirterek sorunlu telefonları garanti süresince veya bir yılı doldurmadan yeni Galaxy S7 Active ile değiştireceklerini söylüyor.

Fakat bu konuda ilginç bir nokta var. Samsung’un söylediğine göre bu telefonların herhangi bir zarar görmemiş olması gerekiyor. Yani su geçirip bozulan telefonları değiştirmeyi düşünmüyorlar!

Su geçirmez bir telefonu, su geçirecek diye sakınarak kullanmaktansa sanırım götürüp değiştirmek en mantıklısı!