18.06.2016 10:00

Samsung Gear S3, Solis Kod Adına Sahip!

Samsung Gear S3 ile ilgili sızdrılan belgeler, akıllı saatin kod adını ortaya çıkardı. İşte Gear S3'ün sızdırılan belgeleri ve Gear S3 ile ilgili detaylar!

Samsung, geçtiğimiz dönemde Gear S2 modeline sahip akıllı saatini piyasaya sürmüştü. Gear S2 modeline “Orbis” kod adını veren Samsung‘un, internete sızdırılan bazı belgelerinde yeni Gear modeli olması beklenen Gear S3 için ise güneş anlamına gelen “Solis” kod adını kullandığını gösteriyor.

Samsung Gear S3(Solis) ile İlgili Detaylar!

Samsung Gear S3‘ün, selefi Gear S2’deki gibi yenilenmiş kullanıcı arabirimi ile birlikte Tizen işletim sistemini kullanacağı tahmin ediliyor. Sızdırılan belgelere göre Gear S3‘ün SM-R760, SM-R765, SM-R770, SM-R765V ve SM-R765S şeklinde model numaralarına da sahip olduğu görülüyor. Belgelerde Gear S3 ile ilgili bu bilgilerin dışında sızdırılan bir bilgi ise yer almıyor.

Samsung Gear S3‘ün daha yüksek pil kapasitesi, Gear S2‘ye göre daha büyük ekran, daha kuvvetli bir titreşim motoru ile geleceği ve “Solis” kod adından dolayı da güneş panelleri ile güneşten enerjisini alarak şarj olacağı da tahminler arasında kendine yer buluyor.

Genel olarak bakıldığında henüz Samsung Gear S3 ile ilgili tam olarak netlik kazanmış bir özelliğin bulunmadığını görüyoruz. Bakalım önümüzdeki günlerde Samsung Gear S3 ile ilgili ne gibi yeni sızıntılar göreceğiz?