01.04.2016 21:24

Samsung Gear VR Türkiye’de!

Samsung Gear VR yeni nesil sanal gerçeklik gözlüklerinin Türkiye'ye gelmesi uzun süredir bekleniyordu. Samsung Gear VR sonunda Türkiye'ye geldi! İşte detaylar!

Meraklıları dört gözle Samsung Gear VR yeni nesil sanal gerçeklik gözlüklerinin Türkiye’ye gelmesini bekliyordu. Artık beklenen an geldi ve Samsung Gear VR Türkiye’ye geldi. Peki bu üçüncü nesil sanal gerçeklik gözlüğü Samsung Gear VR özellikleri nelerdir?

Samsung Gear VR Özellikleri Neler?

Samsung Gear VR özellikleri bakımından çok daha kaliteli görüntü, şık bir dış görünüş ve oldukça kullanışlı bir tasarıma sahip. Samsung Gear VR ağırlığı ise sadece 318 gram. Bu da daha önceki  sanal gerçeklik gözlüklerinin ağırlıklarından oldukça düşüktür. Samsung bu üçüncü nesil sanal gerçeklik gözlüğünü üretirken bu konuda oldukça deneyimli ve başarılı olan Oculus ile işbirliği yapmıştır.

Peki Samsung Gear VR uyumlu cihazlar hangileridir? Bu teknolojiyi kullanabilmeniz için Samsung Galaxy Note5, Samsung Galaxy S6, S6 Edge ve Samsung Galaxy S7 S7 Edge cihazlarından birine sahip olmanız gerekir. Bu cihazlar dışında ki cihazlar ise Samsung Gear VR gözlük ile uyumlu değildir.

Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü tasarlanırken, önem verilen en önemli noktalardan bir tanesi de ergonomik olması olmuş. Başınızı saran bant, gözlüğün ağırlığını kafanızın her yerine eşit olarak dağıtıyor. Bir önce ki modele göre zaten %19 daha hafiftir. Ayrıca Samsung Gear VR size touchpad ve geniş bir arayüz sunuyor. Cihazı kullanmak için ön tarafta ki kapağı çıkararak oraya telefonunuzu yerleştirmeniz gerekmektedir. Bu saye de en sevdiğiniz oyunları ve kişiye özel sinema salonunuzu yaratabilirsiniz.