Samsung Gear VR Uyumlu Telefonlar

Samsung'un yeni akıllı telefonları Gear VR uyumlu telefonlar listesinde yerini aldı. Gear VR uyumlu telefonlar bu listede! İşte Gear VR uyumlu telefonlar!

samsung-gear-vr-uyumlu-telefonlar

Samsung ve Oculus ortaklığı ile geliştirilen mobil sanal gerçeklik gözlüğü Samsung Gear VR, akıllı cep telefonu kullanıcılarına en etkili sanal gerçeklik deneyimini yaşatmayı amaçlıyor. Akıllı cep telefonunuzu mobil sanal gerçeklik gözlüğünüz Gear VR‘ın içine yerleştirerek sanal gerçeklik deneyimini ayağınıza getirebilirsiniz. Fakat bunu yapabilmek için Gear VR uyumlu telefonlardan en az birine sahip olmanız gerekiyor.

İlk olarak Samsung‘un 2014 yılında düzenlediği Unpacked etkinliğinde karşımıza çıkan Gear VR, Aralık 2014’te piyasaya sürüldü. İlk sürüm Gear VR, “First Innovator Edition” adıyla piyasaya çıkmıştı ve sadece Samsung Galaxy Note 4 cihazı ile uyumlu olarak çalışıyordu.

Mart 2015’te piyasaya sürülen “Second Innovator Edition” isimli ikinci sürüm ise ilk sürümden farklı birkaç küçük değişiklik ile geliyor. Ayrıca Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri de bu sürüm ile desteklenmeye başlandı. Bu gelişme ile Gear VR uyumlu telefonlar arasına yeni telefonlar katılmış oldu.

Samsung Gear VR adıyla piyasaya çıkan asıl sürüm ile Samsung, daha önce piyasaya sürdüğü ürünlerinden ders alarak bir takım geliştirmelerde bulundu. Öncelikle söylememiz gerekiyor ki bu sürüm kendisinden önce piyasaya sürülen sürüme kıyasla %19 daha hafif ve çok daha fazla cihaza destek sunuyor. Peki nedir bu Gear VR uyumlu telefonlar?

Gear VR ile uyumlu telefonlar listesine yenilikçi cihazlarını ekleyen Samsung, ilk sürümde desteklenen Galaxy Note 4 modelini piyasaya sürülen son sürümünde ne yazık ki desteklemiyor.

Gear VR Uyumlu Telefonlar

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8+(Samsung Galaxy S8 Plus)

Samsung Galaxy S7

samsung galaxy s7

Samsung Galaxy S7 Edge

samsung galaxy s7 edge

Samsung Galaxy Note 5

samsung galaxy note 5

Samsung Galaxy S6

samsung galaxy s6

Samsung Galaxy S6 Edge

samsung galaxy s6 edge

Samsung Galaxy S6 Edge+

samsung galaxy s6 edge plus

Gear VR Uyumlu Samsung modelleri listesi:

  • Galaxy S6
  • Galaxy S6 edge
  • Galaxy S6 edge+
  • Galaxy S7
  • Galaxy S7 edge
  • Galaxy S8
  • Galaxy S8+(Galaxy S8 Plus)
  • Galaxy Note 5
Kategoriler: Liste Rehber